Telewizja Kino Polska

Zapraszamy do udziału w naszym forum! 

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Wojenne filmy dokumentalne i fabularne oparte na faktach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 3:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Chojrak przeczytaj artykuł w Rzeczpospolitej
No przeczytałem i? Przecież napisałem już to wyraĽnie, nawet JEżELI zdjęcie jest Ľle opisane, nie zmienia to sedna problemu. Czytałeś tę książkę już? Bo ja jeszcze nie, więc o niej się na razie wolę nie wypowiadać. Z tego co wiem, to książka NIE JEST o tym zdjęciu...
Student napisał:
Proszę Cie podaj Ľródła z których Gross czerpie dane o ilości zabitych żydów na podstawie czego to oblicza,
Na podstawie tego, że (prawie) nikt nie ocalał. Na podstawie zeznań świadków i dokumentów z procesu powojennego. Ale co to ma do rzeczy??? Jeżeli chodzi o stricte naukowe opracowanie to Gross jest histerycznym naciągaczem. Ale jeżeli chodzi o wydobycie problemu socjologicznego to Gross jest wspaniałym, rzetelnym autorem. To dzięki niemu, postawiono pomnik, przeprowadzono ekshumację, IPN wznowił śledztwo, przepraszał episkopat i prezydent Kwaśniewski itd, itp. Niezwykle skuteczny gość ten Gross... A fakt pogromu w Jedwabnym JEDNAK chyba miał miejsce? No chyba, że nie... JAKIE ZNACZENIE MA ILOść OFIAR SPALONYCH W STODOLE? Z tego co wiem, przy 300 przestano kopać...
Student napisał:
Podaj Ľródła na podstawie jakich pisze prof. Grabowski
żródła zapewne masz z tyłu książki, podane jako bibliografia... Tej książki jeszcze nie czytałem, napisałem tylko, że ma wkrótce być wydana i zapowiada się interesująco. O co Ty masz do mnie zarzuty? Jeżeli ta książka jest wyssana z palca to historycy bezproblemowo to wykażą. Tak, że śpij spokojnie.
Student napisał:
W dyskusji cały czas żądasz ode mnie i Franczaka konkretów które cały czas Ci podajemy tylko brak z Twojej strony konkretów.
Ja nic kolego nie żądam, to raz. Obydwaj byliście uprzejmi wyśmiać moje poglądy i książki które czytałem, a także raport IPN-u (było o łżeelicie, debiliĽmie itd.)... Jako człowiek ciekawy świata, POPROSIłEM zatem o fakty na podstawie których tak twierdzicie. Ty powołałeś się mgliście na Strzembosza (brak linka do konkretnego jakiegoś artykułu). Grzecznie odpisałem o poglądach Strzembosza na sprawę Jedwabnego:
Cytat:
nie jestem w stanie określić jaka była rola Polaków podczas samego spalenia żydowskich mieszkańców Jedwabnego.
Jakiż zatem to konkret? Nawet on nie neguje, że to zrobili Polacy... A Franczak zdaje się to wogóle wyklucza... Ale wydawało się, że doszliśmy już do jakiegoś zbliżenia poglądów i różnimy się tylko w próbie jego interpretacji (co było przyczyną zbrodni)? Kolega Franczak zaś, jak się już odobraził, przysłał jakieś kuriozalne artykuły towarzysza Albina Siwaka! I w dodatku nie na temat .... To uważasz Student za konkret? To co Franczak podaje to nie fakty, to kpiny... Stasznie mnie ująłeś, że tak bronisz kolegi...
Student napisał:
Sprawę Jedwabnego wyjaśniłem nie przyjmujesz tego do wiadomości to podaje Ci NAUKOWCóW KTóRZY PODPIERAJˇ SIE KONKRETNˇ BAZˇ NAUKOWˇ W PRZECIWIEńSTWIE DO GROSSA !!!! Exclamation
Wyjaśniłeś? Chylę czoła. Czemuż zatem zamordowali sąsiadów? Tylko nie pisz, że za karę za zachowanie jakiś innych żydów, bo to się kupy nie trzyma. Podałeś jednego naukowca, który wie ale nie powie...
Student napisał:
Podaj Ľródła na podstawie jakich piszą Twoi autorzy , jeżeli Ty uznajesz za dokument jakąś prace dziennikarza ja Ci podaje POWAżNYCH HISTORYKóW KTóRZY MAJˇ KONKRETNE OSIˇGNIęCIA NAUKOWE !
Zdaje się, że jednak nie przeczytałeś "My z Jedwabnego"... To nie jest "jakaś" praca, to jest najbardziej wstrząsający dokument jaki czytałem. W jakimś sensie jest to też pomnik, postawiony przez Bikont pomordowanym. Jakoś o nich się wogóle tu nie mówi, a Oni są tu najważniejsi. Takie moje zdanie... Podaj jedną! pracę POWAżNYCH HISTORYKóW, gdzie udowadniają, że tego nie zrobili Polacy.
Student napisał:
Polecam również prace Piotr Gontarczyka . Odnośnie UB na stanowiskach kierowniczych poleca archiwa i teczki personalne ! Pytanie Chojrak do Ciebie kim był Salomon Morel? Helena Wolińska?, światło ? Romkowski ? Piotr Gonatrczyk " Kłopoty z historią" poczytaj sobie !
Czyżbyś sugerował, że napisałem, że żydzi nie uczestniczyli w komunizmie? Niektórzy tak, to znany fakt. Nawet przytoczyłem ci fragment artykułu naukowego, gdzie dokłądnie jest wyliczony ten udział. (Wahał się od 3 do 37% w UB)
Student napisał:
Z jednym się z Tobą zgadzam że nic nie usprawiedliwia mordów żadnych.
Tego się trzymajmy!
Student napisał:
Zadaniem historyka jest dążenia do prawdy ale nie produkowanie kłamstw! takich jak Gross czy oskarżanie całych Narodów za przestepstwa małej części społeczeństwa Exclamation
Jasne. Gross to socjolog, a nie historyk. Jakie kłamstwo on wyprodukował? To nie żydów spalono?
Student napisał:
Podobnie tyczy się Ukraińców gdzie nie wolno oskarżać całego Narodu za zbrodnie bandziorów z UPA!
No pewnie! To czemu Strzembosz tłumaczy tak:
Cytat:
Miało to miejsce min. w Jedwabnym dlatego cześć Polaków poszła tam po prostu z zemsty za bestialstwo Bolszewickie.
??? Zbrodnicze działania małej grupy stają się WYTłUMACZENIEM mordu na wszystkich żydach (mieszkańcach Jedwabnego). To dokłądnie to przed czym przestrzegasz punkt wyżej...
Student napisał:
Ja odnoszę wrażenie Chojrak że za wszelką cenę chcesz udowodnić tezę przyjętą i kłamliwą że większość Polaków mordowała żydów i że ponosimy odpowiedzialność za Holocaust !
Mocne! Byłbyś uprzejmy przytoczyć gdzie to powiedziałem? Staram się pisać precyzyjnie. Polacy zamordowali, to nie to samo co wszyscy Polacy, czy nawet większość Polaków.
Student napisał:
Czy ja obwiniam wszystkich żydów za komunę ?
Dokłądnie tak! Przecież to Ty napisałeś:
Student napisał:
Są prowadzone cały czas badania n/t udziału żydów w Komunie i potwierdza to, że żydzi poprali Komune (bardzo dużo dokładna liczba nie będzie chyba nigdy ustalona i to nie jest powtarzanie mitów.. np. W Komunistycznym UB było 40% żydów na kierowniczych stanowiskach . żydzi w Komunie wdzieli po prostu anitodum na Nazizm.
Dokonałęś tu bardzo pięknego zabiegu uogólnienia, przed którym tak przestrzegasz... Zdanie: żydzi poparli komunę, jest dokłądnie tak prawdziwe, jak Polacy poparli komunę.
Student napisał:
A co powiesz o Syjonistach i kim był Zeev żabotyński?
To jakaś zgaduj zgadula? Nie rozmydlaj tematu. Czyżbyś szedł drogą Franczaka? On chyba nie lubi żydów, rasista jakiś... Masz coś konkretnego do powiedzenia na temat "kłamstw" filmu A. Arnold, książki A. Bikont i raportu IPN-u? Chętnie posłucham. Na razie nie udowodniłeś, że oni kłamią... Sorry...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 5:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Polecam również książke Zwyczajny” resort. Studia o aparacie bezpieczeństwa 1944–1956, pod red. Kazimierza Krajewskiego i Tomasza łabuszewskiego, Warszawa 2005, s. 600 (seria „Monografie”, t. 14) Po Zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947, wyd. IPN, Warszawa 2008, seria "Monografie" W przeciwieństwie do Twoich autorów książki w/w mają solidne podstawy naukowe podane Ľródła które możesz sprawdzić.
Kochany podaj mi jakikolwiek związek tych książek ze zbrodnią w Jedwabnem. O tym wszakże jest dyskusja. O powojennych pogromach możemy porozmawiać kiedy indziej... W Twoim linku: http://www.bialystok.ap.gov.pl/lomza/jedwabne.html są wybiórczo podane fragmenty zeznań świadków twierdzące, że zbrodni w Jedwabnem dokonali Niemcy. Innych relacji tu nie ma... Czemuż to, czemu? Rzut oka wystarczy by wyrobić sobie opinię o tych zeznaniach. Ludzie mieszają daty, raz to lipiec, raz czerwiec, raz sierpień, czasem 1941, a czasem 1942... Wszyscy za to jak jeden mąż wiedzą jedno, "Niemcy spalili", żaden Polak... Mieli motyw by kłamać , większość z nich prawdopodobnie brała w tym udział lub ktoś z ich rodzin. Trudno dokładnie zweryfikować, są tam podane tylko ich inicjały. Jak zeznawali naprawdę masz tutaj: http://www.ipn.gov.pl/download.php?s=1&id=7609 IPN jest chyba koszer? Tam są dokładne nazwiska zeznających. Poczytaj jak pięknie się plączą w tych zeznaniach. Niektórzy nawet zaczynają mówić prawdę... To co polecasz, to jest ta rzetelna historia Student? Nawet IPN na to się nie nabrał, a Ty chcesz mnie tym nabrać? Obrażasz moją inteligencję... No i podważasz autorytet Strzembosza, on przecież przyznał:
Cytat:
"...Nie piszę tego wszystkiego, aby pomniejszyć za wszelką cenę udział i odpowiedzialność Polaków, którzy także - jest to niewątpliwe - jakąś grupą wzięli udział w tym mordzie..."
za Rzeczpospolitą. A. Bikont DOKłADNIE napisała kto mordował. Tak nawiasem mówiąc, spalenie w stodole nie było najpotworniejszym aktem tej rzezi. Tam było dużo więcej... Ale to dla tych co chcą wiedzieć... .......................................................... Czemu ma służyć ta ucieczka do przodu? To Ty wraz z Franczakiem wyśmialiście mnie, że wierzę w to co napisał IPN, A Bikont i pokazała A.Arnold. Z uporem maniaka walicie linki o tym jacy żydzi byli okrutni i Ľli... Po raz setny pytam, co to ma z tym wspólnego? Tak byli okrutni żydzi! Ale to nie TYCH okrutnych zamordowano!!! To nie był atak na placówkę UB, pełną żydowskich oficerów... To był mord w biały dzień na niewinnych, bezbronnych ludziach, tam było dużo dzieci, kobiet i starców. Oni odpowiadali za żydów-bolszewików? Jeżeli tak, to napisz to. Raz piszesz, że nic nie usprawiedliwia mordów, a potem klepiesz dziesiątki zdań o żydowskich bezeceństwach. Po co? Strasznie przeszkadza ci, że w UB było nawet do 40% żydów, a nie przeszkadza ci, że reszta (60%) to byli Polacy? Dziwna logika...
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 5:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
jeszcze jedna rzecz http://web.archive.org/web/20071020121005/http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=198&id=3375&search=46191 bardzo dobry tekst http://niniwa2.cba.pl/zydzi_w_kierownictwie_ub.htm
Pierwszy tekst jest o napadzie w Koniuchach w I. 1944. Jedwabieńscy żydzi już nie żyli wtedy od 2,5 roku. Co chciałeś nam tym artykułem wyjawić? W drugim linku jest artykuł, z którego fragment, notabene już tu przytaczałem, o udziale żydów w kierownictwie UB w latach 1944-1954. W jaki sposób tłumaczy to mord w Jedwabnem? Polacy z Jedwabnego przewidzieli, że za 4 lata sporo żydów będzie w aparacie bezpieki? I postanowili dla pewności wszystkich wyrezać? Tak kombinujesz? No i w tym artykule, między innymi, powołują się na Grossa... A mieliśmy już nie pisać o nim...Smile To znaczy Ty tak chciałeś...
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o Grossie to akurat zmusiłeś mnie żebym napisał. Po pierwsze nigdzie nie napisałem że odpowiedzialność za mord ponoszą Niemcy a nie Polacy. Zrobili to Polacy i to jest fakt! Chodzi o ustalenie przyczyn tego faktu i jednym z nich była zemsta za bestialstwo bolszewickie i to jest fakt. Po pierwsze nie wyśmiewam Twoich poglądów ani tym bardziej raportu IPN. Jeżeli uważasz Bikont za rzetelna jej prace Twoja sprawa, ja tak nie uważam i dla mnie jest to pozycja nie warta uwagi. Rozmawiamy o Jedwabnym ok ! podałem Ci tylko przykłady tego żydzi uczestniczyli w czymś takim jak Komuna a żydzi z Jedwabnego, cześć tej społeczności brała udział razem z NKWD w wywózkach Polaków na Syberię i to jest FAKT! Mocne! Byłbyś uprzejmy przytoczyć gdzie to powiedziałem? Staram się pisać precyzyjnie. Polacy zamordowali, to nie to samo co wszyscy Polacy, czy nawet większość Polaków. i o to mi chodzi żeby nie oskarżać wszystkich mieszkańców Jedwabnego za mord dokonany przez innych Polaków. Zeznania można znaleĽć również w archiwum składane podczas śledztwa gdzie były wymuszone biciem i póĽniej zeznania na sali sądowej podczas procesu. Ten fragment był tylko przytoczony po to żeby pokazać że w zbrodni brali udział również Niemcy byli po prostu biernymi obserwatorami tych tragicznych wydarzeń. Oczywiście że nic nie usprawiedliwia mordu dokonanego prze Naszych rodaków nawet bestialstwo bolszewickie przy wtórze część żydów w Jedwabnym. Jest to zbrodnia( uczestniczenie żydów w wywózkach jak i mord żydów dokonany przez Naszych rodaków) i to jest poza jakąkolwiek dyskusją . Prof. Strzembosz podał tylko jeden z powodów dlaczego Polacy dokonali tej zbrodni i nigdzie w Jego pracach nie znalazłem usprawiedliwienia dla tego czynu. Cały czas starał sie przedstawić okoliczności tego czynu specyfikę tamtych terenów dlaczego tak się stało. Czytałem książkę Bikont fakt jest ze dawno ale jest to dziennikarka i sorry ale powoływanie się na Nią i bezkrytyczne do Niej podejście uważam za duży błąd. Wyszła na fali z tą swoją "pracą " po "Sąsiadach" Gorssa (miało o Nim nie być , ale siłą rzeczy czasami powraca), Jej praca miał wywołać emocje a nie dojść do prawdy ! Mówmy o historykach. Jednego historyka Ci podałem ? Gontarczyk również zajmował się Jedwabnym !
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
o Grossie to akurat zmusiłeś mnie żebym napisał. Po pierwsze nigdzie nie napisałem że odpowiedzialność za mord ponoszą Niemcy a nie Polacy. Zrobili to Polacy i to jest fakt! Chodzi o ustalenie przyczyn tego faktu i jednym z nich była zemsta za bestialstwo bolszewickie i to jest fakt.
Coś już zatem wiemy... Franczak jeszcze nie...
Student napisał:
Po pierwsze nie wyśmiewam Twoich poglądów ani tym bardziej raportu IPN.
To kto napisał?
Cytat:
ech......proponuje trochę więcej wiedzy w temacie historii Naszego kraju a poza tym trochę proszę poczytać sobie artykuły w Wyborczej czy tez wynurzenia Grossa i tego środowiska n/t Historii Polski. Proponuje też trochę więcej świadomości.............
Na akceptację poglądów to raczej nie wygląda...
Student napisał:
Jeżeli uważasz Bikont za rzetelna jej prace Twoja sprawa, ja tak nie uważam i dla mnie jest to pozycja nie warta uwagi.
Oczywiście, że uważam za bardzo rzetelną. Tu się nic nie zmieniło...
Student napisał:
Rozmawiamy o Jedwabnym ok ! podałem Ci tylko przykłady tego żydzi uczestniczyli w czymś takim jak Komuna a żydzi z Jedwabnego, cześć tej społeczności brała udział razem z NKWD w wywózkach Polaków na Syberię i to jest FAKT!
I tu jest pies pogrzebany!!! Polacy też brali udział w komunie i jakoś nikt ich rodzin nie wymordował. CO TO ZA ARGUMENT?!?! A zdanie
Cytat:
a żydzi z Jedwabnego, cześć tej społeczności brała udział razem z NKWD w wywózkach Polaków na Syberię
to masz jakiś na to dowód? Kto konkretnie, co zrobił, kogo wydał...
Student napisał:
...i o to mi chodzi żeby nie oskarżać wszystkich mieszkańców Jedwabnego za mord dokonany przez innych Polaków.
Dlatego oskarżamy tylko tych co tego dokonali. Sto kilkanaście osób brało udział aktywnie, tyle udowodniono, całkiem spory margines jak na takie małe miasteczko (ok.2000 mieszkańców). żydów, dzieci i kobiety możesz odjąć... Patrzyli na to biernie wszyscy...
Student napisał:
Zeznania można znaleĽć również w archiwum składane podczas śledztwa gdzie były wymuszone biciem i póĽniej zeznania na sali sądowej podczas procesu.
Każde niewygodne zeznanie można tak tłumaczyć.No jasne i bili, żeby było na Niemców, bo nie rozumiem? Ich zeznania były weryfikowane chociażby potem przez IPN. Udowodniono że kłamali bo chcieli zrzucić odpowiedzialność z siebie.
Student napisał:
Ten fragment był tylko przytoczony po to żeby pokazać że w zbrodni brali udział również Niemcy byli po prostu biernymi obserwatorami tych tragicznych wydarzeń.
Walczysz o rzetelność, a przysyłasz bzdety, no wybacz...
Student napisał:
Jest to zbrodnia( uczestniczenie żydów w wywózkach jak i mord żydów dokonany przez Naszych rodaków) i to jest poza jakąkolwiek dyskusją .
Szkoda, że np na głownej stronie miasta Jedwabne www.jedwabne.pl nie ma ANI SłOWA wogóle o zagładzie żydów... są za to takie słowa:
Cytat:
W czasie II wojny światowej Jedwabne było najpierw pod okupacją sowiecką w okresie od września 1939 r. do czerwca 1941 r. ze zmasowanymi deportacjami ludności do Kazachstanu i na Syberię, a następnie pod okupacją niemiecką, przy silnym ruchu oporu. Miejscową ludność cechował szczególnie silny patriotyzm. Jedwabne było bardzo prężnym ośrodkiem konspiracji niepodległościowej, a na uroczysku Kobielne działały stałe grupy partyzanckie.
Następni rzetelni... Wiesz co jest napisane na pomniku? Jak widać NIKOMU to w Polsce nie przeszkadza, kraj rzetelnych historyków... Student, nie rozśmieszaj mnie...
Student napisał:
Czytałem książkę Bikont fakt jest ze dawno ale jest to dziennikarka i sorry ale powoływanie się na Nią i bezkrytyczne do Niej podejście uważam za duży błąd. Wyszła na fali z tą swoją "pracą " po "Sąsiadach" Gorssa (miało o Nim nie być , ale siłą rzeczy czasami powraca), Jej praca miał wywołać emocje a nie dojść do prawdy ! Mówmy o historykach.
Na razie nie udało ci się literalnie nic konkretnego zarzucić tej książce, więc może nie pisz o niej "praca", tak będzie rzetelniej... Wqalczysz o to przecież... A kiedy miała wyjść? Dowiaduje się ona o zbrodni tak jak my wszyscy od Grossa, z jego książki. Przez 4 lata prowadzi prywatne dochodzenie." Sąsiedzi" to 2000r , "My z Jedwabnego" 2004 !!! To wg Ciebie jest "na fali"? To kolejna nieprawda... Masz JEDEN dowód , że jest nie rzetelna? To dawaj! Bo na razie to tylko pomówienia...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Student napisał:
Po pierwsze nie wyśmiewam Twoich poglądów ani tym bardziej raportu IPN.
To kto napisał?
Cytat:
ech......proponuje trochę więcej wiedzy w temacie historii Naszego kraju a poza tym trochę proszę poczytać sobie artykuły w Wyborczej czy tez wynurzenia Grossa i tego środowiska n/t Historii Polski. Proponuje też trochę więcej świadomości.............
Na akceptację poglądów to raczej nie wygląda...
To akurat do mnie było Wink
chojrak napisał:
Szkoda, że np na głownej stronie miasta Jedwabne www.jedwabne.pl nie ma ANI SłOWA wogóle o zagładzie żydów... są za to takie słowa: W czasie II wojny światowej Jedwabne było najpierw pod okupacją sowiecką w okresie od września 1939 r. do czerwca 1941 r. ze zmasowanymi deportacjami ludności do Kazachstanu i na Syberię, a następnie pod okupacją niemiecką, przy silnym ruchu oporu. Miejscową ludność cechował szczególnie silny patriotyzm. Jedwabne było bardzo prężnym ośrodkiem konspiracji niepodległościowej, a na uroczysku Kobielne działały stałe grupy partyzanckie.
Dobre! Rozumiem, że nie ma się czym chwalić, ale jakiś szacunek dla prawdy historycznej by się przydał...
chojrak

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
To akurat do mnie było Wink
A to przepraszam...Embarassed
chojrak napisał:
Szkoda, że np na głownej stronie miasta Jedwabne www.jedwabne.pl nie ma ANI SłOWA wogóle o zagładzie żydów... są za to takie słowa: W czasie II wojny światowej Jedwabne było najpierw pod okupacją sowiecką w okresie od września 1939 r. do czerwca 1941 r. ze zmasowanymi deportacjami ludności do Kazachstanu i na Syberię, a następnie pod okupacją niemiecką, przy silnym ruchu oporu. Miejscową ludność cechował szczególnie silny patriotyzm. Jedwabne było bardzo prężnym ośrodkiem konspiracji niepodległościowej, a na uroczysku Kobielne działały stałe grupy partyzanckie.
karel napisał:
Dobre! Rozumiem, że nie ma się czym chwalić, ale jakiś szacunek dla prawdy historycznej by się przydał...
To jest tak zwana prawda częściowa, bo wśród morderców byli oczywiście też partyzanci z AK i nikt im braku patriotyzmu nie wyrzuca... Pytanie czy patriota-morderca to postać pozytywna, czy nie? Ale to tylko Prawdziwi Polacy mogą odpowiedzieć... A że nie wspomniano tego drobnego, huligańskego wybryku, to dziwne nie? Jak to mówił Lec:
Cytat:
"Sumienie mają czyste, bo nie używane..."
Tak to jest Karel z tymi bojownikami o PRAWDę... Niewiarygodne, że jednak ktoś poza studentem i mną to jeszcze czyta...
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następni rzetelni... Wiesz co jest napisane na pomniku? Jak widać NIKOMU to w Polsce nie przeszkadza, kraj rzetelnych historyków... Student, nie rozśmieszaj mnie... Choirak to Ty mnie nie rozmieszaj tylko poczytaj na ten temat u rzetelnych historyków a nie u dziennikarzy typu Bikont . Wymusili biciem zeznania które póĽniej cześć osób w sądzie odwołała ! To nie był bzdet ! Tylko Gross i jemu poodbni (znowu Gross) całą winę zwalają na Polaków jakby Niemców tam wogóle nie było a byli i to wynika również z zeznań ! Jak nie widziałeś o takich rzeczach to sorry ja dowiedziałem sie o wiele wcześniej o tym co się działo mni., w Jedwabnym i nie od żadnego Grossa czy Bikont. Z Twoich słów wynika że jedyna rzetelna i wyrocznia to Bikont nie rozmieszaj mnie Ty teraz. żądasz imion nazwisk tych osób którzy współpracowali z NKWD proszę zwróć się do IPN o ustalenie tych osób. A dlaczego tym też się nie zajęła wyrocznia BIKONT? Co prawda była dla niej nie wygodna ! Question Podawałem Ci człowieku kilka razy prace prof. Strzembosza bardzo dobrego historyka ale Ty i Jego badania oczywiście nie uznajesz wg Ciebie jest nie wiarygodny wolisz dziennikarzy ! Wg Ciebie żydzi byli krystaliczni czyści a Polacy to hieny antysemickie Podaj nazwiska kto i kiedy współpracował z Komuną z Polaków w Jedwabnym ? p.s Twoje niektóre słowa nie są czasem złośliwie ? ak widać NIKOMU to w Polsce nie przeszkadza, kraj rzetelnych historyków... Student, nie rozśmieszaj mnie... i to powoduje u mnie również tego typu złośliwości jeżeli mamy dalej prowadzić dyskusje w sprawie Jedwabnego czy wogółe II wojny to proszę o dyskusje merytoryczną bez tego typu "uprzejmości"
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiarygodne, że jednak ktoś poza studentem i mną to jeszcze czyta... Laughing też się zdziwiłem że poza Nami ktoś to czyta
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Następni rzetelni... Choirak to Ty mnie nie rozmieszaj tylko poczytaj na ten temat u rzetelnych historyków a nie u dziennikarzy typu Bikont . Wymusili biciem zeznania które póĽniej cześć osób w sądzie odwołała ! To nie był bzdet ! Tylko Gross i jemu poodbni (znowu Gross) całą winę zwalają na Polaków jakby Niemców tam wogóle nie było a byli i to wynika również z zeznań !
Student cały czas polemizujesz sam ze sobą... Nie szermuj już o tych rzetelnych historykach, tylko podaj konkrety! Czy przeczytałeś postanowienie IPN-u, bo mam wątpliwości... Napisałeś już , że nic nie usprawiedliwia tej zbrodni i zostańmy w tym punkcie. Czy byli Niemcy , czy nie, skoncentrujmy się na BEZPOśREDNICH sprawcach. Czy świadkowie byli bici i kiedy to nie wiem, w każdym razie ich zeznania, że to Niemcy byli sprawcami zostały zweryfikowane negatywnie zarówno w 1947 jaki i w 2001 roku, jako kłamstwa. Najpierw większość zeznawała o własnym udziale, dopiero przed sądem część zmieniła zeznania. Wszystko jest w postanowieniu IPN, które Tobie podałem. Po prostu rozmijały się znacząco ze sobą i co za tym idzie z prawdą. Obecności Niemców nie udało się potwierdzić jednoznacznie, mimo wielkich wysiłków ze strony IPN-u. Jeżeli nawet byli tam, to ich rola była drugoplanowa, byli zupełnie bierni. (za IPN) . Czy myślisz, że włądzy Ludowej było na rękę wersja, że to zrobili Polacy??? Parę lat po wojnie? Przecież można było wszystko zrzucić na Niemców bezproblemowo. Ale ja dowodów na bicie nie mam i chętnie takie zobaczę...
Student napisał:
Jak nie widziałeś o takich rzeczach to sorry ja dowiedziałem sie o wiele wcześniej o tym co się działo mni., w Jedwabnym i nie od żadnego Grossa czy Bikont.
Chylę czoła. Ale czy to w jakiś sposób dezawuuje ich książki? Strzembosz o tym wiedział od lat ale nic nie publikował. No i kompletnie nie zna szczegółów, co tam się właściwie stało, taki był z niego rzetelny historyk widocznie... Aż tu takie chamskie książki zaczęli wydawać Gross i Bikont... To oto chodzi?
Student napisał:
Z Twoich słów wynika że jedyna rzetelna i wyrocznia to Bikont nie rozmieszaj mnie Ty teraz.
Dalej rozmawiasz sam ze sobą... Gdzie ja tak napisałem?
Student napisał:
żądasz imion nazwisk tych osób którzy współpracowali z NKWD proszę zwróć się do IPN o ustalenie tych osób. A dlaczego tym też się nie zajęła wyrocznia BIKONT?
Nie, ja tylko proszę uprzejmie o powody dla których napisałeś poniższe słowa:
Cytat:
...nawet bestialstwo bolszewickie przy wtórze część żydów w Jedwabnym...
i
Cytat:
...a żydzi z Jedwabnego, cześć tej społeczności brała udział razem z NKWD w wywózkach Polaków na Syberię i to jest FAKT!
Skoro tak łatwo szermujesz zarzutami o współpracy jedwabieńskich żydów z NKWD, to myślałem. że masz jakieś konkretne tego ślady, gdzieś to czytałeś itp. Jaki zatem problem podać mi te Ľródła? Czekam z zapartym tchem...
Student napisał:
Co prawda była dla niej nie wygodna ! Question
Myślę, że raczej nieprawdopodobnie przerażająca, tak bym raczej to określił. Dlaczego miałaby być dla niej niewygodna, możesz to rozwinąć? Dla Anny Bikont miało być niewygodne, że Polacy spalili swoich sąsiadów? Nie chwytam....
Student napisał:
Podawałem Ci człowieku kilka razy prace prof. Strzembosza bardzo dobrego historyka ale Ty i Jego badania oczywiście nie uznajesz wg Ciebie jest nie wiarygodny wolisz dziennikarzy ! Wg Ciebie żydzi byli krystaliczni czyści a Polacy to hieny antysemickie
Podałeś jego nazwisko, ale jak już parokrotnie Tobie napisałem, on nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. Cytowałem jego zdanie, że owszem byli tam Polacy ale ich roli on nie zna... Możesz masz jakieś inne jego opracowania, gdzie coś wie w tej sprawie to dawaj! Na pewno przeczytam.
Student napisał:
p.s Twoje niektóre słowa nie są czasem złośliwie ? ak widać NIKOMU to w Polsce nie przeszkadza, kraj rzetelnych historyków... Student, nie rozśmieszaj mnie...
No tu mnie masz... Złośliwość to moja specjalność, zwłaszcza jak co chwilę wydaje mi się, że mówimy w innym języku. Cały czas apelujesz o uczciwość historyczną i jednocześnie masz mi za złe, że PROSZę o jakieś skromne konkrety, dlaczego to ja tkwię w słodkiej niewiedzy i nieustannie daję się manipulować takim "kreaturom" jak Bikont, Arnold , o IPN nie wspominając... Jak któryś już raz w kółko "gadam do obrazu" to zaczynam być złośliwy... Wybacz.
Student napisał:
jeżeli mamy dalej prowadzić dyskusje w sprawie Jedwabnego czy wogółe II wojny to proszę o dyskusje merytoryczną bez tego typu "uprzejmości"
"nie rozśmieszaj mnie" to jest zniewaga wg ciebie? Ja tu przecież ostrzejsze oskarżenia wtoczyłem: uogólnianie, pomówienia, brak rzetelności, mijanie się z prawdą, Franczakowi nawet antysemityzm, a Ty o to masz pretensję? To nie ty mnie rozśmieszyłeś, tylko Twoja wizja tych polskich rzetelnych historyków , których efektem są m.in. takie wpisy na stronie jedwabne.pl, czy enigmatyczny napis na pomniku w Jedwabnem. Ale jak widać, Tobie taka "rzetelność" nie przeszkadza... Czy wg ciebie ja jestem nie merytoryczny? Ciekawe. Podaj gdzie? Mam całkiem przeciwne zdanie od Twojego na ten temat. No i oczywiście nieustannie czekam na dowody kłamstw u Bikont, Arnold i raporcie IPN-u. Dalej nic nie dostałem... Miliard słow, zero faktów.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Niewiarygodne, że jednak ktoś poza studentem i mną to jeszcze czyta... Laughing też się zdziwiłem że poza Nami ktoś to czyta
Czasami mam luĽniejsze dni w pracy. Wtedy jestem w stanie przeczytać absolutnie wszystko Very Happy .
chojrak

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze malutki suplement dla Studenta:
Student napisał:
żądasz imion nazwisk tych osób którzy współpracowali z NKWD proszę zwróć się do IPN o ustalenie tych osób. A dlaczego tym też się nie zajęła wyrocznia BIKONT?
Hmm, no jakby ci tu odpowiedzieć- oczywiście, że się zajęła... Nawet komentuje list rabina Bakera z N.Jorku, który zaklina, że nikt z żydów w Jedwabnem nie był komunistą. Przypomina, że sama dała mu uprzednio kompletną ich listę ... Jest cały akapit o tym, jak tuż po wkroczeniu Rosjan, żydzi pomagali w tworzeniu straży obywatelskiej-organu administracji sowieckiej. Ta sprawa przewija się też przez całą książkę. Jak twierdzi Krzysztof Jasiewicz, historyk Kresów Wschodnich,:
Cytat:
W rejonie jedwabieńskim, jawnie współpracujących z władzą sowiecką, było 126 Polaków (70%) i 45 żydów (25%)
"My z Jedwabnego" str.81 W samym Jedwabnym było ich około pięciu. NOTABENE liczne świadectwa , niekorzystne dla żydów, wydobyli na światło dzienne ...Irena i Jan Gross....Napisali na tej podstawie książkę " W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali..." Londyn, Aneks 1983 Student wynika jasno, że nawet jeżeli miałeś w rękach "My z Jedwabnego" , to musiała być zupełnie inna książka niż ja posiadam... Albin Siwak, na którego powołuje się Franczak, też miał zupełnie "inne" wydanie książki Daviesa... Macie jakieś dziwne księgarnie lub biblioteki...
Student napisał:
Podawałem Ci człowieku kilka razy prace prof. Strzembosza bardzo dobrego historyka ale Ty i Jego badania oczywiście nie uznajesz wg Ciebie jest nie wiarygodny wolisz dziennikarzy !
Co do tego historyka to 2 przykłady jego podejścia do tego tematu: 1. 12.XII.2001. Spotkanie w IPN-ie poświęcone właśnie wydanej książce "Wokół Jedwabnego". Przy prezydialnym stole - zaproszony gość Tomasz Strzembosz. Zabiera głos pierwszy, by oświadczyć, że o książce nie będzie mówił. Po czym zaczyna rozwodzić się na temat okrucieństwa policji żydowskiej w getcie warszawskim. Gdzieś już widziałem takie zachowanie... 2. Wrogiem Antygrossowców okazuje się nie Gross (wróg nr2), tylko główny świadek Szmul Wasersztein. Strzembosz przez dłuższy czas podtrzymuje, że to postać niewiarygodna, bo współpracownik UB. Powołują się na niego liczne artykuły w prasie katolickiej i prawicowej, mieszkańcy Jedwabnego i Radio Maryja. Okazuje się, na co wielokrotnie zwraca mu uwagę Bikont, że Wasersztein nigdy nie był w UB. Wyjechał z Polski zaraz po wojnie... Dla mnie to są przyczynki do NIEWIELKIEJ rzetelności tego historyka, w tej konkretnej sprawie. Oto krótka konfrontacja rzetelnego Strzembosza i niekompetentnej i histerycznej Bikont... Gra Pan dalej?
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Czasami mam luĽniejsze dni w pracy. Wtedy jestem w stanie przeczytać absolutnie wszystko Very Happy .
Eee, a ja już pomyślałem, że czytasz, bo ciekawe...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
karel napisał:
Eee, a ja już pomyślałem, że czytasz, bo ciekawe...
Jedno nie wyklucza drugiego Wink
Student

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście że gram Exclamation 1. 12.XII.2001. Spotkanie w IPN-ie poświęcone właśnie wydanej książce "Wokół Jedwabnego". Przy prezydialnym stole - zaproszony gość Tomasz Strzembosz. Zabiera głos pierwszy, by oświadczyć, że o książce nie będzie mówił. Po czym zaczyna rozwodzić się na temat okrucieństwa policji żydowskiej w getcie warszawskim. Gdzieś już widziałem takie zachowanie... Nie jest to żaden argument za nierzetelnością w tej sprawie prof. Strzembosza. Szmul Wasersztein n/t tego osobnika jeszcze porozmawiamy tylko dorwę się do swoich książek niestety pisze w pracy a nie sposób jest wszystko zapamiętać. \t PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 12:58 am Temat postu: Jeszcze malutki suplement dla Studenta: Student napisał: żądasz imion nazwisk tych osób którzy współpracowali z NKWD proszę zwróć się do IPN o ustalenie tych osób. A dlaczego tym też się nie zajęła wyrocznia BIKONT? H[i]mm, no jakby ci tu odpowiedzieć- oczywiście, że się zajęła... Nawet komentuje list rabina Bakera z N.Jorku, który zaklina, że nikt z żydów w Jedwabnem nie był komunistą. Przypomina, że sama dała mu uprzednio kompletną ich listę ... Jest cały akapit o tym, jak tuż po wkroczeniu Rosjan, żydzi pomagali w tworzeniu straży obywatelskiej-organu administracji sowieckiej. Ta sprawa przewija się też przez całą książkę. Jak twierdzi Krzysztof Jasiewicz, historyk Kresów Wschodnich,: Cytat: W rejonie jedwabieńskim, jawnie współpracujących z władzą sowiecką, było 126 Polaków (70%) i 45 żydów (25%) "My z Jedwabnego" str.81 W samym Jedwabnym było ich około pięciu. NOTABENE liczne świadectwa , niekorzystne dla żydów, wydobyli na światło dzienne ...Irena i Jan Gross....Napisali na tej podstawie książkę " W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali..." Londyn, Aneks 1983 [/i] i tu jest "pies pogrzebany" . Jest to bardzo dobra i rzetelna książka zresztą pisał również o tym prof. Strzembosz (o książce). Zastanawiające jest to dlaczego po jakimś czasie Gross pisze i mówi zgoła odmienne rzeczy . Tak się akurat składa że śledziłem wywiady w prasie czy wypowiedzi Grossa stek Jego bzdur sięga zenitu. Dlaczego wcześniej potrafił pisać bardzo dobre i prawdziwe rzeczy a póĽniej wszystko odkręcił to mnie zastanawia. Na temat Albina Siwaka, nie komentuje jego "rewelacji " jest tak samo wiarygodny w tej materii jak Gross cytat który podałeś mówi tylko o współpracy ale nie mówi co wynikało z tej współpracy z NKWD a to jest różnica. Nie mam u siebie książki Bikont miałem ja po prostu z biblioteki także narazie nie sprawdzę tych cytatów. a propo ten Albin Siwak nie był kiedyś związany z Moczarem ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 9 z 27

Skocz do: