Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy które chcę zobaczyć - lata 80-te
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Cytat:
"a ja wypożyczam filmy na torrentach, dużo bogatsza oferta niż te nędzne 400 tytułów"
Laughing
Pożycza... A jak oddaje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do trwałości taśm VHS. Znalazłem taką opinię:
Cytat:
Wszystko zależy od wielu rzeczy: warunków przechowywania, klasy taśmy itp. średnio bez przewijania 10~15 lat z tym że materiał na VHS traci jednak po trochu (prawie niezauważalnie) codziennie na jakości - nawet jak dbałeś/dbasz o te kasety. Po prostu podłoże ferromagnetyczne się utlenia i rozmagnesowywuje. Jeżeli Chcesz powrócić do tego rodzaju przechowywania wideo - stanowczo odradzam. Pomijając już kiepską jakość samego analogowego standardu VHS - zaprzestano już produkcji kaset.
Dla ciekawości, z płytami DVD można mieć problemy już zaledwie po kilku latach....Chociaż niby teoretycznie mają mieć żywotność 100 lat. Ale to ściema... Za 10 lat nie będzie już ani odtwarzaczy VHS, ani DVD. Dysk HDD zawsze gdzieś da się podpiąć...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie ze względu na trwałość zostaję przy VHS i omijam DVD czekając na coś nowego do czego mógłbym "niezauważalnie" przeskoczyć. Jak już jesteśmy przy nagrywaniu: właśnie w programie świadkowie na Historii mówią i pokazują o przedwojennych nagrywarkach płyt Smile
karel

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Za 10 lat nie będzie już ani odtwarzaczy VHS, ani DVD.
Nie sądzę. To aż tak szybko nie idzie. DVD ma się dobrze, choć niektórzy uważali już jakiś czas temu, że blu-ray zada temu formatowi śmiertelny cios. Wszystkie odtwarzacze blu-ray czytają DVD, wielu kinomanów ma pokaĽne kolekcję płyt DVD, więc myślę, że będą one jeszcze trochę w obiegu.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
chojrak napisał:
Za 10 lat nie będzie już ani odtwarzaczy VHS, ani DVD.
Nie sądzę. To aż tak szybko nie idzie.
Oczywiście, że gdzieś tam jeszcze będą istniały... Ale bez serwisu, bez części zapasowych. Co z tego, że są czytniki DVD jak po zmianie komputera/odtwarzacza nie widzi nagranych płyt? Przerabiałem to wielokrotnie i z CD i z DVD... Tyczy to oczywiście nagrywanych w domu. Nagrane firmowo, być może są trwalsze ale wystarczy mała ryska i ... HDD jest obecnie optymalnym wyborem, co nie znaczy, że za rok nie wynajdą czegoś lepszego... Mówisz, że to nie idzie tak szybko... Mam wrażenie , że jest inaczej. Dzisiaj jak kupisz np. nowy komputer, to musisz bardzo szybko lecieć z nim do domu, bo jak się tylko zagapisz na jakąś wystawę, to możesz od razu iść z nim do muzeum...Wink
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Właśnie ze względu na trwałość zostaję przy VHS i omijam DVD czekając na coś nowego do czego mógłbym "niezauważalnie" przeskoczyć.
Przy Twojej metodologii czekania na obejrzenie przez 10 lat, to trwałość 10-15 lat nie wydaje się duża. Dla mnie jakość VHS jest nie do przyjęcia... Zwłaszcza jak wchodzą odrestaurowane perełki jak "Dyzma"...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chojrak, od kiedy się nagle taki nowoczesny zrobiłeś? Jeszcze niedawno pytałeś mnie o różnicę między DVD a blu-rayem. Smile

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jestem stary i w piżamie, to jeszcze nie znaczy, że nie używam technologii! Wink Pytałem o BluRaya, bo nie miałem przedtem żadnej styczności z nim. Dzięki temu, że pytam - dużo wiem...Smile Mam też dylemat, bo nie wiem jak przenieść zawartość ok. 100 kaset VHS na pliki cyfrowe... Stare archiwum. Ale już ładnych parę lat nie inwestuję w ten system! Franczak bogaty, to niech wyrzuca forsę... Jak mu się rozmagnesują zbiory, to może wspomni starego zrzędliwego faceta w piżamie...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Mam też dylemat, bo nie wiem jak przenieść zawartość ok. 100 kaset VHS na pliki cyfrowe...
Są firmy, które się tym profesjonalnie zajmują. Tyle to trochę kosztuje. I trochę trwa...

Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i kasety kupione. Na szczęście cały czas są
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
chojrak napisał:
Mam też dylemat, bo nie wiem jak przenieść zawartość ok. 100 kaset VHS na pliki cyfrowe...
Są firmy, które się tym profesjonalnie zajmują. Tyle to trochę kosztuje. I trochę trwa...
To, że są , to ja wiem... Nie jestem utracjuszem jak Franczak i nie będę szastał forsą, gdy VHS zespolony z nagrywarką DVD można dostać za ok. 900PLN !!! W firmie przegrywającej wybuliłbym ze 3 razy tyle... Pytanie, skąd wziąć 900 PLN... Ale tak sobie kalkuluję, jak bym uwiódł Justynę, to miałbym 3 wasze plakaty 'a 360 PLN za sztukę. Dobrze kalkuluję? (Kwiaty zostawiłbym Justynie...) To jeszcze by mi na jakiś bilet do Warszawy starczyło... No ale musiałbym zmienić awatar. Na piżamę mam słabe branie!
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Ale tak sobie kalkuluję, jak bym uwiódł Justynę, to miałbym 3 wasze plakaty 'a 360 PLN za sztukę. Dobrze kalkuluję? (Kwiaty zostawiłbym Justynie...)
¬le. To znaczy - kwiaty i plakaty możesz ewentualnie wziąć, ale jak uwiedziesz Justynę, to spotkamy się na ubitej ziemi. I ja będę wybierał rodzaj broni Wink

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, mogę nie uwodzić. To przesyłajcie te plakaty od razu do mnie. Prościej będzie!
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Broń już wybrana, jest na poprzednim awatarze, jakby ktoś słabo widział to było to: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Pistolet_maszynowy_STEN,_Muzeum_Or%C5%82a_Bia%C5%82ego.jpg&filetimestamp=20070925072811
Justyna

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Dobra, mogę nie uwodzić. To przesyłajcie te plakaty od razu do mnie. Prościej będzie!
Mogą Ci przesyłać każdy plakat, ale te z Cybulskim ja rekwiruję . Cool
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: