Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

FILMY WYDANE NA DVD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwinto

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol już o tym pisał ale ja jeszcze dam zapowiedĽ filmową: bardzo się cieszę z tego zestawu. Smile) http://www.youtube.com/watch?v=MnVVeRvIcrU&feature=autofb
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz - a dla mnie akurat ten zestaw rewelacją nie jest - bo po prostu pojawia się na rynku za póĽno... "Paragon, gola!" oraz "Podróż za jeden uśmiech" zostały już wcześniej wydane przez Kino świat (w cyklu "Złota kolekcja polskiego kina"). Dziewczyna i chłopak" ukazał się z kolei nie tak dawno w którymś z pisemek kolorowych (i to zarówno w wersji serialowej, jak i tej fabularnej). Jedyną więc nowością z tego boxu będzie przygodowy film "Czarne stopy". Mówiąc szczerze - zdecydowanie bardziej bym się ucieszył z boxu Janusza łęskiego, z filmami w tym gatunku ("Janka", "Na tropach Bartka", "Ten okrutny, nikczemny chłopak" - film Nasfetera z udziałem łęskiego). Pozdrawiam Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwinto

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat "Czarne stopy" mnie najmniej interesują ale reszta jak najbardziej, do mnie "Kino świat" nie dociera Wink więc nawet nie wiedziałem że już wyszły wcześniej... A "Jankę" też z przyjemnością bym zakupił do kolekcji...Janka grana przez Krukównę to była taka moja cicha miłość z telewizora Smile
karel

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwinto napisał:
Janka grana przez Krukównę to była taka moja cicha miłość z telewizora Smile
Kurczę, a myślałem, że byłem jedynym adoratorem Wink Zresztą, swoją słabość do Janki przeniosłem na Krukównę w ogólności. Tym bardziej więc żałuję, że jej dalsze losy ułożyły się tak nieciekawie... A wracając do wydań na DVD: Uroczyście ślubuję, że kiedy na DVD/Blu-Ray ukażą się filmy, na które czekam od lat - "Pożegnania" Hasa i "Ziemia obiecana" (w oryginalnej wersji!) - wyjdę nago na balkon i zaśpiewam piosenkę z "Vabanku 2". Trzymajcie mnie za słowo! Wink

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Kwinto napisał:
Janka grana przez Krukównę to była taka moja cicha miłość z telewizora Smile
Kurczę, a myślałem, że byłem jedynym adoratorem Wink Zresztą, swoją słabość do Janki przeniosłem na Krukównę w ogólności. Tym bardziej więc żałuję, że jej dalsze losy ułożyły się tak nieciekawie... Uroczyście ślubuję, że kiedy na DVD/Blu-Ray ukażą się filmy, na które czekam od lat - "Pożegnania" Hasa i "Ziemia obiecana" (w oryginalnej wersji!) - wyjdę nago na balkon i zaśpiewam piosenkę z "Vabanku 2". Trzymajcie mnie za słowo! Wink
Trzymam Cię za słowo, tylko proszę to w jakiś sposób uwiecznić (foto, video)...Wink Mnie jeszcze słabość do Krukówny wróciła (choć byłem już "duży" Very Happy ) w "Fuksie" Wink ale potem to już niestety była "jazda" w dół... Sorry za OT...Wink
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwinto napisał:
Akurat "Czarne stopy" mnie najmniej interesują ale reszta jak najbardziej, do mnie "Kino świat" nie dociera Wink więc nawet nie wiedziałem że już wyszły wcześniej...
Wielka szkoda... Sad Mogliśmy się jakoś "zgrać". Tak szczerze mówiąc pewnie bym ich nie kupił (bo wcześniej już miałem seriale) - ale skusiła mnie niska cena (9,90 i 12,90 zł) oraz chęć porównania filmu z wersją serialową. I tak to (bodajże w okresie przedświątecznym) pojawiły się te filmy u mnie na półce. Obawiam się, że w boxie będą dużo, dużo droższe (przy całej sympatii dla wydawnictwa Telewizji Kino Polska - proponowane ceny filmów są bardzo wysokie)... Pozdrawiam Wink
Kwinto

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi po 22 zeta z groszami, więc nie jest tak Ľle...odbierz Capitol priva, mam dla Ciebie ofertę Wink.
nałka

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pani marusia napisał:
Nie będzie to biografia, lecz fabuła w kształcie zbliżona do np. "Ronda" Brandysa (on też wykorzystał tam pewne fakty z życia Junoszy). Mam taki styl pisania, że nie tworzę historii od początku do końca - tak więc powstaje w mojej głowie pewna wizja, rodzi się sytuacja, i potem zastanawiam się, do której części książki może pasować. Można więc powiedzieć, że jestem trochę na początki i trochę na końcu:) Jeśli nie znajdzie się wydawca, opublikuję ją w Internecie:)
rozumiem, czyli ma to byc powiesc z watkiem zainspirowanym historia Junoszy. życze powdzenia w takim razie, zarowno przy pisaniu, jak i szukaniu wydawcy. Mam zreszta nadzieje, że niezależnie od Twojej książki doczekamy się też kiedys biografii Junoszy. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowości DVD w czerwcu - polskie filmy i seriale: 1.06. - Kolorowe pończochy, reż. Janusz Nasfeter, dramat psychologiczny, dla młodzieży, 1960, 85 min. Grube Ryby; 1.06. - Abel Twój brat, reż. Janusz Nasfeter, dramat psychologiczny, dla młodzieży, 1970, 87 min. Grube Ryby; 7.06. - Randka w ciemno, reż. Wojciech Wójcik, komedia, 2009, 95 min. Kino świat; 10.06. - Moja krew, reż. Marcin Wrona, dramat obyczajowy, 2009, 90 min. ITI TiM Film Studio; 18.06. - Pograbek, reż. Jan Jakub Kolski, dramat obyczajowy, 1992, 72 min. Galapagos Films; 18.06. - Samowolka, reż. Feliks Falk, dramat obyczajowy, 1993, 61 min. Galapagos Films; 18.06. - Czarne chmury, reż. Andrzej Konic, serial przygodowy, kostiumowy (4xDVD), 1973, 500 min. Galapagos Films; 18.06. - Lalka, reż. Ryszard Ber, serial obyczajowy (5xDVD), 1978, 698 min. Galapagos Films; 18.06. - Wojna domowa, reż. Jerzy Gruza, serial komediowy (4xDVD), 1965, 525 min. Galapagos Films Pozdrawiam Wink
Capitol-Dali

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodaję jeszcze do listy DVD premier czerwcowych (bo gdzieś mi się zagubiła Laughing ) składankę "Polskie debiuty 2009/2010" wydawnictwa Kino świat (nr. kat. 983). To już czwarta edycja - tym razem na 3 płytach znajdziemy 14 filmów w trzech kategoriach: z cyklu "30 minut" 1. Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, reż. Kuba Czekaj, 38’ 2. PrzyjdĽ do mnie, reż. Ewa Banaszkiewicz, 29’25” 3. Lunatycy, reż. Maciek Sterło-Orlicki, 27’38” 4. Gdyby ryby miały głos, reż. Tomasz Jurkiewicz, 27’27” 5. Hanoi-Warszawa, reż. Katarzyna Klimkiewicz, 27’13” z cyklu "Pierwszy dokument" 1. Serca dwa, reż. Anna Kuśmierczyk,15’14” 2. Matka, reż. Jakub Piątek, 11’29” 3. Kres świata, reż. Mateusz Skalski, 9’26” 4. Krajobraz nizinny z kołyską, reż. Arek Biedrzycki, 18’58” 5. Kawałek lata, reż. Marta Minorowicz, 23’23” z cyklu "Młoda animacja" 1. Kryminał, reż. Marcin Jażyński, 4’54” 2. Rytuał, reż. Zbigniew Czapla, 5’33” 3. Poza starością, reż. Grzegorz Wacławek, 10’38” 4. Dwa kroki za…, reż. Paulina Majda, 8’20” Pozdrawiam Wink
Batiar Tońko

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.fn.org.pl/page/?str=53&id=459
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj przeczytałem rozmowę Tadeusza Sobolewskiego z Witoldem Sobocińskim. Rozmowa dotyczy cyfryzacji polskich filmów. W pewnym momencie Sobolewski wspomina, że przywiózł sobie niedawno z Paryża filmy Hasa na DVD. Poszukałem trochę w internecie - okazuje się, że we Francji wydano serię "Has integrale", na którą składają się w zasadzie wszystkie filmy Hasa. Podobną serię poświęcono m. in. Munkowi i Wajdzie. Warto zauważyć, że w seriach tych wydano choćby "Pożegnania", "Rękopis znaleziony w Saragossie" (płyta DVD firmowana przez Martina Scorsese - sam ją zresztą posiadam - była u nas sprzedawana nie do końca legalnie) czy "Pasażerkę", których w Polsce ze świecą szukać. Z internetu trudno się dowiedzieć jak jest jakość obrazu i dĽwięku, ale filmy wyglądają na wydane bardzo elegancko i profesjonalnie - wątpię, żeby Francuzi dopuścili się jakiegoś partactwa, bo na odpowiednim przechowywaniu i ochronie filmów akurat się znają bardzo dobrze. Liczę na to, że sytuacja zacznie się zmieniać, czemu służy m.in. projekt KinoRP. Ale tak czy inaczej nie jest niczym normalnym, że wiele arcydziełpolskiego kina trzeba kupować w Paryżu, a nie w Warszawie czy innym polskim mieście

Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:59 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Pasażerka została też wydana w UK i to dawno. Można tutaj też kupić Pokolenie Wajdy (kopia niestety fatalna -> sprzedałem). Katyń można kupić na bluray w każdym HMV po 10 funtów -> w Polsce ponad 100zł. Ps. Orientuje się ktoś co do jakości na DVD Trzeciej granicy i życia na gorąco?
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
... czy "Pasażerkę", których w Polsce ze świecą szukać...
"Pasażerka" na DVD jest - i to od ponad roku... wydało ją wydawnictwo Grube Ryby. Kupić możesz bez problemu (cena tylko, powiedzmy mało atrakcyjna, bo oscyluje w granicach 30 zł). Ja natomiast z chęcią bym nabył "Dekalog" Kieślowskiego (i to w wydaniu polskim, a nie z... Korei Laughing ). Ale może coś i tu się zmieni, bo przynajmniej najważniejsze filmy tego wspaniałego reżysera pojawią się już za tydzień w box-ie Best film. Szkoda tylko, że chcąc kupić "Krótki film o miłości" czy "Krótki film o zabijaniu" dostanę w pakiecie "Amatora", "Podwójne życie Weroniki" i wszystkie "Trzy kolory" (które już mam na półce). Poczekam aż po pierwszej "fali" sprzedaży salony zdecydują się na "rozkompletowanie" kolekcji. Pozdrawiam Wink
karel

PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
karel napisał:
... czy "Pasażerkę", których w Polsce ze świecą szukać...
"Pasażerka" na DVD jest - i to od ponad roku... wydało ją wydawnictwo Grube Ryby. Kupić możesz bez problemu (cena tylko, powiedzmy mało atrakcyjna, bo oscyluje w granicach 30 zł). Ja natomiast z chęcią bym nabył "Dekalog" Kieślowskiego (i to w wydaniu polskim, a nie z... Korei Laughing ).
Nie wiedziałem o "Pasażerce", ale podana przez Ciebie cena rzeczywiście nie zachęca - jakość pewnie nie rzuca na kolana. Natomiast jeśli chodzi o "Dekalog" to został wydany (nie tylko w Korei) Smile w całości przez Warner Bros. Poland, ale już 7 lat temu.

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 3 z 23

Skocz do: