Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

FILMY WYDANE NA DVD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety - jest to wydanie tylko wznowione. szkoda.
pozdrawiam Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego idiotyzmu jednak nie przewidziałem tym bardziej, że każdy z polskich filmów w boxie przeszedł rekonstrukcję, a nie tak dawno wydali kilka zremasterowanych filmów. Teraz już wiem dlaczego wycenili pojedynczy tytuł na 20 a nie 30 zł.
Capitol-Dali

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś forum śmiga "jak ta lala" wiec spróbuje:

Premiery DVD - kwiecień 2016

18 kwiecień
- Listy do M. 2 - komedia romantyczna; reż. Maciej Dejczer, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 99 min., dystrybucja - TVN/Filmostrada

Pozdrawiam Wink
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Takiego idiotyzmu jednak nie przewidziałem tym bardziej, że każdy z polskich filmów w boxie przeszedł rekonstrukcję, a nie tak dawno wydali kilka zremasterowanych filmów. Teraz już wiem dlaczego wycenili pojedynczy tytuł na 20 a nie 30 zł.

Potem będą to sprzedawać w "promocji" po 9,99 za sztukę. Albo jeszcze taniej.
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne zapowiedzi DVD na kwiecień:

21 kwiecień
- Córki dancingu - komediodramat; reż. Agnieszka Smoczyńska, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 88 min., dystrybucja - Kino Świat/ADD Media Entertainment

- Czerwony pająk - thriller kryminalny; reż. Marcin Koszałka, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 91 min., dystrybucja - Kino Świat/ADD Media Entertainment

- Moje córki krowy - komediodramat; reż. Kinga Dębska, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 88 min., dystrybucja - Kino Świat/ADD Media Entertainment

Pozdrawiam Wink
Daras

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
Kolejne zapowiedzi DVD na kwiecień:

21 kwiecień
- Córki dancingu - komediodramat; reż. Agnieszka Smoczyńska, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 88 min., dystrybucja - Kino Świat/ADD Media Entertainment

- Czerwony pająk - thriller kryminalny; reż. Marcin Koszałka, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 91 min., dystrybucja - Kino Świat/ADD Media Entertainment

- Moje córki krowy - komediodramat; reż. Kinga Dębska, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 88 min., dystrybucja - Kino Świat/ADD Media Entertainment

Pozdrawiam Wink

Czy komuś udało się kupić dwa ostatnie tytuły? W sobotę specjalnie odwiedziłem Empik, ale mieli tylko „Córki dancingu”.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czerwony pająk" jest. "Moje córki krowy" ukażą się z pewnym opóźnieniem.
Pozdrawiam Wink
Capitol-Dali

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi DVD na maj:

20 maj
- Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - komedia obyczajowa, muzyczny; reż. Janusz Majewski, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 112 min., dystrybucja - Next Film/Agora S.A./TVP
Pozdrawiam Wink
Daras

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
Zapowiedzi DVD na maj:

20 maj
- Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy - komedia obyczajowa, muzyczny; reż. Janusz Majewski, Polska 2015, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 112 min., dystrybucja - Next Film/Agora S.A./TVP
Pozdrawiam Wink

Jakiś czas temu przeprosiłem się z polskimi wydawcami dvd. O wybranych skreśliłem na forum kilka ciepłych słów, a o innych mam nadzieję jeszcze napisać.
Producenci blu ray nie raczą nas ostatnio rodzimymi nowościami i z tego powodu coraz częściej kupuję krążki SD. Jestem pod sporym wrażeniem płyt od Kino Świat, natomiast coś mi nie gra w tych innych, np. od. Agory.
Capitol , jakie są Twoje spostrzeżenia dotyczące jakości obrazu? Ostatnio „obłowiłem” się w dvd Kino Świat i brakuje mi szerszego spojrzenia na całą branżę. Których wydawców warto polecać, których zaś unikać?

Polecam:
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie Twoje pytanie zaskoczyło, bo przyznam - że od tej strony o którą Ci chodzi...nigdy na to nie patrzyłem. Czyli wydawca a jakość i strona techniczna filmu. Jak już to konkretny film - a jego zalety bądź wady w tej kwestii. Zaciekawiłeś mnie przyznam i z chęcią dziś, jutro przyjrzę się (im - wydawcom i filmom) pod tym kątem Wink
Pozdrawiam Wink
Daras

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
Zaciekawiłeś mnie przyznam i z chęcią dziś, jutro przyjrzę się (im - wydawcom i filmom) pod tym kątem Wink

Fajnie. Capitol, abyśmy się dobrze rozumieli – nie chcę Cię męczyć jakimiś detalami typu: ziarno jest zbyt duże / mamy nadmierne DNR.
Umówmy się, że bardzo mnie ciekawi wyrazistość ogólna / ostrość. Filmy od Kino Świat, które kupiłem mają obraz brzytewny (jak na standard dvd). Natomiast np. „Obce niebo” od Agory wydaje się dość „mgliste”. Widziałem tylko fragment na dużym ekranie, jednak całość obejrzę i skomentuję we właściwym dziale.

Pozdrawiam. Smile

Polecam:
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lOk... "wrzuciłem" kilka filmów (dokładnie 27) oglądając kilkuminutowe fragmenty ze środka, na "chybił-trafił". Oczywiście mowa tylko o filmach nowych (bo trudno tu porównać je np. z kinem lat 80-tych). wziąłem wiec po kolei produkcje ostatnich kilku lat, wydane na DVD przez kilkunastu dystrybutorów. I owszem - niezaprzeczalnie - różnice we wspomnianych kwestiach - są. Zauważy je każdy. Ale na początek - dwie, różne sprawy. Kwestia nośnika. I tu od razu odpowiadam, bez wahania... pojęcia nie mam. Mimo że sporo (naprawdę sporo) tych filmów widziałem na dużym ekranie. Ale uważam, że chcąc wychwycić różnice pomiędzy wersją z taśmy 35 mm czy DCP a nośnikiem DVD - trzeba by jedno po drugim zobaczyć i więcej - patrząc pod tym właśnie kątem. Nigdy tego nie robiłem, nie wiem jak by to wyglądało i czy czynniki zewnętrzne (chociażby wielkość ekranu) nie będą tu w sposób oczywisty zaburzały oceny. Albo odtwarzać po prostu na ekranie kinowym tylko i wyłącznie. Z różnych nośników. Tu odpowiem przekornie - bo miałem możliwość oglądania filmów z nośnika DVD na dużym (ba, olbrzymim kinowym ekranie). I w tej kwestii, o której rozmawiamy - nie zauważyłem różnic. Ale poruszyłeś zupełnie inną sprawę - i to jest to drugie ale... różnica pomiędzy dystrybutorami/wydawcami. Przecież wszystkie płyty DVD tłoczone są w jednej firmie Wink Proces tłoczenia więc - od ręki odrzucam. Ze tu jest jakiś mankament, że na tym etapie cos jest nie tak. Dlatego wiąże widoczne różnice pomiędzy filmami z nimi samymi - a nie procesem produkcji płyt, tłoczenia, przenoszenia na nośnik itd.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedź
Daras

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol, dzięki za poświęcony czas i spojrzenie na problem z różnych perspektyw.
Odkąd mam projektor, (kupę lat temu SD, a od dłuższego czasu Full HD) filmy DVD / BD oglądam prawie wyłącznie na ekranie projekcyjnym. Niekiedy poświęcam długie godziny / dni na wszelkiej maści analizy - sprawia mi to ogromną frajdę. Uparcie powtarzam, że aby ocenić jakość np. rekonstrukcji to trzeba obejrzeć cały film! Wszystko ma tu znaczenie, choćby: stabilizacja obrazu, „dynamiczna” praca z ziarnem (poszczególne fragmenty filmu mogą mieć je o różnej wielkości), dźwięk itd. itd. Zrzuty stanowią dla mnie jedynie preludium do głębszych analiz. Ups, zaczynam odbiegać od tematu.

Ostatnio skupiałem się mocno na jakości HD i wiem, że wiele zależy w tej materii od wydawcy! Na całym świecie pasjonaci kina porównują edycje od różnych dystrybutorów, z pasją o tym dyskutują.
Z podanych w innym poście powodów na powrót zaczynają interesować mnie krążki DVD. Obecnie tych nowych mam niewiele i trudno mi zająć jakieś zdecydowane stanowisko w tej dyskusji (stąd padło pytanie do Ciebie).
Capitol, dziś nie wiem kto komu tłoczy płyty DVD. Jeśli masz rację i w całej Polsce robi to jedna firma, to OK. Niemniej napisz skąd ta pewność. Jutro sięgnę do starych wydań, bo kiedyś odniosłem wrażenie, że chodzi o różne firmy (?).
Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy i jak wydawcy DVD mogą majstrować przy obrazie (bitrate itp.). To ważne! Przypomnę też, że jakość „Disco polo” DVD od Agory oceniłem nisko! Czyli ciągle ta Agora...

Daras napisał:

Obraz dvd jest marny i raczej nie nadaje się na duży ekran.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=90856&sid=ac35e36835fded02b43f41091ad18f59

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kto tłoczy płyty nie ma raczej najmniejszego znaczenia. Ważne jest to, co wydawca otrzymał z przeznaczeniem na nośnik. Myślę że wydawca nie ingeruje w otrzymany materiał, dostaje to co zamawia. Co do jakości zawartości DVD to bardzo istotne jest to, czy film wydano na płycie jednowarstwowej (DVD5) czy dwuwarstwowej (DVD9). Nawet jeśli na tym drugim nośniku, to nie konieczne z wykorzystaniem całego dostępnego miejsca. Przyznam że w ostatnim czasie nie widziałem wielu filmów na DVD, znacznie bardziej wolą VOD HD które jest tańsze i w lepszej jakości, albo HDTV np z C+. Zawsze prostym rozwiązaniem jest zrobienie sobie porównania DVD do zwiastuna 720p np z Filmweb. Jedne wydania będą miały dosyć zbliżoną jakość, inne będą się ogromnie różnić. Jeśli film nawet na zwiastunie HD ma nie najlepszą jakość to na DVD będzie jeszcze gorzej.
Daras

PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras na tropie. Wink

Pierwsze wnioski...

1. Należy założyć, że współczesne (polskie) produkcje legitymują się jakością poprawną, czy nawet bardzo dobrą.

2. Najprawdopodobniej wydawca nie ingeruje bezpośrednio w otrzymany materiał, choć czytałem gdzieś, że wpływa na jakość audio (najczęściej chodzi o niezamieszczenie ścieżki bezstratnej).

3. Oczywiście wiedziałem o dyskach DVD 5 czy DVD 9. Tych pierwszych mam sporo z wydań gazetowych.

4. DVD 5 oznacza mocną kompresję.
Wczoraj zapomniałem o tym wspomnieć, ale „Disco polo” od Agory dawało efekt „pikselozy” (przynajmniej ja to widziałem). Zatem mogła to być płyta jednowarstwowa (DVD 5), ewentualnie „ułomna” dwuwarstwowa. Nadmienię, iż płyty DVD 9 nie zawsze gwarantują wysoką jakość, np. na skutek zamieszczenia zbyt wielu ścieżek dźwiękowych.
„Disco” oddałem i nic nie napiszę o liczbie warstw tego krążka. Często też wydawcy takiej informacji po prostu nie zamieszczają.

Dziś podtrzymuję swoją tezę, że jakość obrazu dvd w jakimś stopniu zależy od wydawcy. Zatem swoje pytania do Capitola uważam za zasadne, a „dochodzenie” zawieszam. Cool
Capitol, żyjesz?

Póki co podtrzymuję swoją rekomendację dla Kino Świat. Wkrótce kolejne zakupy i na pewno coś napiszę.

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Strona 22 z 23

Skocz do: