Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

FILMY WYDANE NA DVD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Capitol, żyjesz?...

Jestem, jestem - praca po prostu. Ale czytałem. Z całym przekonaniem - różnice pomiędzy jedno- a dwuwarstwową płytą to sprawa oczywista. Ale co do wydawców... możemy temat dyskusji kontynuować, ale... to już chyba na nowym forum Wink
Pozdrawiam Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Capitol-Dali

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawostek wydawniczych na DVD... Best Film na 9 czerwca zaplanował reedycję dwóch filmów. Pierwszym jest komedia obyczajowa Juliusza Machulskiego "Pieniądze to nie wszystko" z 2001 roku, drugim - bardzo ważny obraz w naszej kinematografii - "Siekierezada" Witolda Leszczyńskiego z 1985 roku. Oba filmy miały swoje premiery na DVD odpowiednio w 2008 i 2003 roku. Mnie osobiście cieszy szczególnie planowane wznowienie "Siekierezady", ponieważ jest jednym z kilku brakujących filmów w mojej kolekcji Smile (bezskutecznie poszukiwanym od kilka lat na serwisach aukcyjnych).
Pozdrawiam Wink
MarianPaz

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzą na okładkę Siekierezady można wysnuć wniosek, że na DVD będzie stary nie zrekonstruowany obraz podobnie jak w wypadku filmów Kieślowskiego, a to jest po prostu skandal o ile faktycznie bedzie tak jak piszę.

Dobrze że w VOD jest już nowa zrekonstruowana wersja - http://vod.pl/filmy/siekierezada/z1xxj
Capitol-Dali

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam, że obraz będzie niezrekonstruowany - tak jak w pierwszym wydaniu. Choć w opisie czytamy, że dźwięk 5.1 więc kto wie...
Pozdrawiam Wink
karel

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
Choć w opisie czytamy, że dźwięk 5.1 więc kto wie...
Pozdrawiam Wink

Dźwięk 5.1 bardzo często podawany jest również przy filmach, których obraz nie był w żadnym stopniu odczyszczany czy rekonstruowany. Sporo mam takich płyt.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Capitol-Dali napisał:
Choć w opisie czytamy, że dźwięk 5.1 więc kto wie...
Pozdrawiam Wink

Dźwięk 5.1 bardzo często podawany jest również przy filmach, których obraz nie był w żadnym stopniu odczyszczany czy rekonstruowany. Sporo mam takich płyt.

O ile pamiętam, to „Siekierezada” miała format 4:3. Wbrew sklepowym opisom, w których widać 16:9, spodziewam się jednak OAR. Jeśli tak będzie, to wolę DVD niż przycięte HD z TV.

Skoro na pudełku widnieje audio 5.1, to mamy szansę na dźwięk sześciokanałowy. Produkcje mono z lat 80 – tych specjalnie uprzestrzenniano dla potrzeb edycji DVD. Zabieg ten omijał rekonstrukcje cyfrowe.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Cze 04, 2016 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siekierezada w 4:3 to akurat wersja wykastrowana ponieważ oryginalne proporcje są zbliżone do 16:9 (lekkie pasy po bokach). Wystarczy sobie zerknąć na YT (jest w 4:3) i porównać z tym co jest w VOD.pl.
Daras

PostWysłany: Nie Cze 05, 2016 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że nie miałem całkowitej pewności czy właśnie chodzi o format 4:3 (dlatego przezornie napisałem: o ile pamiętam). Natomiast miałem przekonanie, że w przeszłości nie oglądałem tego filmu w wersji 16:9. Widzę to dziś tak:

1. OAR wynosił jakieś 1,66:1 (?).
2. Poprzednie wersje DVD, pomimo opisu 4:3 mogły być wydane w OAR.
3. Edycja, na której premierę czekamy, pomimo opisu 16:9 może mieć OAR.
4. W TV HD z całą pewnością widziałem „Siekierezadę” w wersji 16:9, zatem kastrata! Można założyć, że w dniu premiery były te pasy po bokach, o których wspomniałeś.

Film zamierzam kupić na DVD i poświęcę nico czasu na rozwiązanie zagadki. W przeszłości korespondowałem z operatorami kamery / twórcami danego tytułu aby ustalić OAR. Chodzi np. o „Noce i dnie” czy „Zero”. W tym drugim przypadku na opakowaniu BD widniało 1,81:1, a OAR wynosił 2,40:1.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Nie Cze 05, 2016 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na YT wrzucona jest Siekierezada w 4:3 i na pewno pochodzi ona z któregoś wydania DVD, być może gazetowego. Jest tam też wersja telewizyjna w 16:9 z TVP Kultura - przyciete są te delikatne pasy po bokach. Jakie są oryginalne proporcje filmu widać w zrekonstruowanej wersji dostępnej w VOD.

Nikogo nie powinno dziwić, że są stare wydania z nieoryginalnymi proporcjami ponieważ kadrowanie robiło sie już masę lat temu. Bez problemu możnaby znaleźć sporą ilość staych kastratów.

Co do wersji HDTV, to jak do tej pory nie było jej w telewizji, a przynajmniej nie przypominam sobie takiej emisji, co nie znaczy że jej nie było. Na pewno 18.06 będzie w TVP1 (chyba premiera), ale o tym pisałem w temacie o rekonstrukcjach.

Tak czy inaczej nawet jeśli bedzie w 16:9, to i tak znaczne lepiej jak w starym 4:3 gdzie usunieto znacznie wiecej obrazu. Zawsze pozostaje OAR z VOD.pl zwłaszcza że jest w HD. Smile
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serialowe zapowiedzi DVD na czerwiec:

15 czerwiec

- Bodo - odc.1-13. Serial biograficzny; reż. Michał Kwieciński, Michał Rosa; Polska 2016, 4 DVD, kolor, 697 min., dystrybucja - Telewizja Polska S.A.

- O mnie się nie martw - sezon 4 odc. 40-52. Serial obyczajowy; reż. Filip Zylber; Polska 2016, 4 DVD, kolor, 585 min., dystrybucja - Telewizja Polska S.A.

- Rodzinka.pl - sezon 8 odc. 170-182. Serial obyczajowy; reż. Patrick Yoka, Karol Klementowicz; Polska 2016, 2 DVD, kolor, DD 5.1, 320 min., dystrybucja - Telewizja Polska S.A.

Pozdrawiam Wink
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi DVD na czerwiec:

20 czerwiec
- Pitbull. Nowe porządki - sensacyjny; reż. Patryk Vega, Polska 2016, kolor, DD 5.1, obraz 16:9, 126 min., dystrybucja - Vue Movie Distribution/Filmostrada
Pozdrawiam Wink
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Strona 23 z 23

Skocz do: