Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy zagraniczni w polskim filmie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cfeter

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 2:39 pm    Temat postu: Aktorzy zagraniczni w polskim filmie Odpowiedz z cytatem

W wyszukiwarce nie wyświetliło mi takiego tematu,jeśli jest-przepraszam za dubel. Ale może spróbujemy powymieniać aktorów i aktorki i poszerzyć informacji,jeśli ktoś poda.Jeśli są błędy w narodowości-korygować Wink Claudia Rieschel,Niemcy-Grażyna Barska w "Karino" Evelyn Opoczynski,Niemcy-Anne-Marie w filmie "Sąsiedzi" Aleksandra ścibora-Rylskiego Spela Rozin,Słowenia-zagrała w filmie "Weekendy",a także "Powiatowa lady Makbet" Andrzeja Wajdy Galina Polskich,Rosja Jadwiga w filmie "Znaki na drodze" Antonio Cifariello,Włochy-"Giuseppe w Warszawie" Holger Mahlich,Niemcy-Kurt w filmie "Bumerang" Leona Jeannot Bertina Acevedo,Kuba-w filmie "Bokser" Michael Kane i Isabelle Jan w filmie "Wenus z Ille"-nie mogę znaleĽć nic wiecej o nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karel

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Christine Pascal - "Panny z Wilka" Andrzeja Wajdy Leslie Caron - "Kontrakt" Krzysztofa Zanussiego. To tak na szybko, bo jeszcze pewnie trochę by się znalazło.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karampuk

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia Fiedosiejewa-Szukszyna (Rosja) - "Ballada o Januszku", Marek Gowlland (Anglia) - jeden z odcinków "Wojny domowej". Poza tym w filmach Majewskiego wystąpili aktorzy z Wegier ("CK Dezerterzy") i Czech lub Słowacji ("Zaklęte rewiry"), a w "Bandycie" Dejczera m. in.Til Schweiger (Niemcy), były to jednak filmy w koprodukcji, więc nie wiem, czy o takie też chodzi w tym wątku.
Powrót do góry
Jef Costello

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Val Kilmer i Karel Roden w "Summer Love" Jiří Macháček i Zuzana Fialová (oboje w rolach Polaków) w "Winie truskawkowym", które nareszcie niedługo wchodzi do kin i serdecznie polecam.
jaśko

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miroslava Souckova - Emilka Fejfarova Oleg Tabakow - Otto Kukuck, komendant obozu Stutthof w filmie KUKUłKA W CIEMNYM LESIE De facto wspaniały, wzruszający film -------------------------------------------------------------------- Cestimir Randa - Pancer, właściciel restauracji Vaclav Lohnisky - kelner - bardzo znany czeski aktor. Ja go najbardziej pamiętam z kapitalnej czechosłowackiej komedii MARECZKU, PODAJ MI PIóRO (miał tam fajne nazwisko, HUJER Very Happy) w filmie ZAKLęTE REWIRY -------------------------------------------------------------------- Kilku arabskich aktorów (nie licząc statystów) zagrało oczywiście w filmie w PUSTYNI I W PUSZCZY. Gość, który grał Chamisa, to podobno dość znany aktor - zagrał pono w jakimś filmie z Omarem Shariff'em.
Cfeter

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karampuk napisał:
Lidia Fiedosiejewa-Szukszyna (Rosja) - "Ballada o Januszku", Marek Gowlland (Anglia) - jeden z odcinków "Wojny domowej". Poza tym w filmach Majewskiego wystąpili aktorzy z Wegier ("CK Dezerterzy") i Czech lub Słowacji ("Zaklęte rewiry"), a w "Bandycie" Dejczera m. in.Til Schweiger (Niemcy), były to jednak filmy w koprodukcji, więc nie wiem, czy o takie też chodzi w tym wątku.
Jak najbardziej filmy w koprodukcji wchodzą w rachubę Smile Nie chodzi mi o wymienianie osób bliżej związanych z Polską,jak Jack Recknitz,czy Bruno O'Ya. Przypomniał mi się film "Zejście do piekła",ale nie wiem czy aktorzy wywodzą się z Kuby?Niech mnie ktoś sprostuje. Prócz aktorów także egzotyczni reżyserzy się w polskim kinie pojawiali.Przykładem Irańczyk Kaveh Pur Rahnama,twórca filmu 'Nie ma powrotu Johnny",zresztą z udziałem wspomnianego Recknitza i Wietnamczyków.Nie pamiętam,żebym ten film widział-czy ktoś kojarzy jego emisję na antenie Kino Polska?
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksander Bielawski - Rosja 2 razy w Przerwanym locie Buczkowskiego i w Czterech Pancernych Bruno Oya chyba Litwin grał w Wilczych Echach ścibora-Rylskiego i w Potopie a zdaje się że i w innych filmach polskich grywał. Nikita Michałkow jeden z moich ulubionych aktorów zagrał u Zanussiego w Persona non grata. Aleksander Domagarow Rosja grał w Ogniem i mieczem Bohdan Stupka Ukraina również w Ogniem i mieczem u Hoffmana i u Zanussiego w Sercu na Dłoni. Nikołaj Burlajew Rosja w Legendzie S.Chęcińskiego
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w uzupełnieniu Jean Pierre Cassel, Sophie Barjac, Susannah York, Paul Nicholas (bardziej wokalista niż aktor), w Alicji Gruzy i Bromskiego Paul Dutron Francja w Pannach z Wilka Ludmiła Kasatkina w Zapamietaj imię swoje Gerard Depardieu u Wajdy Danton Irene Jacob w Podwójnym życiu Weroniki
Powrót do góry
Cfeter

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksander Bielawski przypomina mi sie również w "Dniu oczyszczenia" Passendorfera. Bruno O'Ya był Estończykiem Smile
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksander Bielawski grał równiez w "Lepiej być piekną i bogatą"
Brunner

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A aktorzy polscy w zagranicznych filmach? Jest taki temat?
gapcior

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rusłana Pysanka z Ukrainy jako Horpyna w Ogniem i mieczem i Mokpokpo Dravi jako murzyn Jumbo w Cafe "Pod minogą", niestety nigdzie nie mogłem znaleĽć żadnych informacji na temat tego aktora
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olivier Gruner i Max Ryan w flmie Skorumpowani
Powrót do góry
Cfeter

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette Mayniel-Francuzka w filmie "Droga w świetle księżyca"
Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 11:04 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

A mnie najbardziej ciekawi "czekolada" z Kochaj albo rzuć czyli Duchyll Martin Smith. Jedna z najczesciej powtarzajacych sie twarzy zagranicznych jesli chodzi o powtorki w tv a nic o niej niewiadomo. Ciekawe skąd ją Checinski wytrzasnął. Na imdb są prócz Pawlaków tylko 2 tytuły w tym jeden w produkcji. Ps. Nie wymieniajac aktorow z filmow Holland czy Kieslowskiego wymienie Joshue Leonarda i Roberta Forstera w "Mała wielka miłość" (o dziwo byłem nim zaskoczony in plus).
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: