Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Cenzura Filmowej Góry 2006

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bruno Aleksander
Gość

PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 11:43 pm    Temat postu: Cenzura Filmowej Góry 2006 Odpowiedz z cytatem

Po raz wtóry usunięto mój post na temat Filmowej Góry 2006 W roku 2005 popełniłe błąd wymyślając wraz z Grzegorzem Lipcem Festiwal który póĽniej przyjął nazwę Filmowa Góra, sfinansowałem go w całości ( posiadam odzowne FV i inne dokumenty) dla prawnego ochrony znaku zgłosiłem NAZWę W URZęDZIE PATENTOWYM też posiadam odzowne dokumenty- i okazuje się że nie mam prawa używać nazwy ponieważ Dyrektor Artysyczny Festiwalu przejął nazwę i zostało to usankcjonowane przez KINO POLSKA poprzez emitowanie info tylko na tamten festiwal zwany europa. Szkoda że nikt nie chce wys łuchać drugiej strony i przejrzeć dokumenty POLSKA TO JEST DZIWNA KRAJ info na temat FILMOWEJ GóRY www.4roze.pl Bruno Aleksander Kieć inicjator i Dyrektor Filmowej Góry 2005, 2006
Powrót do góry
Asia KinOFFteka

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Bruno! jako admin usunęłam Pana posty, ponieważ rozmawiał Pan sam z sobą (co widzać po IP) i wydało mi się to niestosowne. Ale po namyśle doszłam do wniosku, ze forum od tego jest, żeby każdy kto ma potrzebę - pisał co mu na sercu leży, oczywiście w ramach netykiety. Jeśli ma więc Pan ochotę na publiczną debatę na łamach forum KinOFFteki - pozostaje mi tylko - jako "Pani domu" zaprosić serdecznie do korzystania z naszych stron. Opinie postronnych internatów - myślę mile wskazane! Kłaniam się! Joanna
Bruno Aleksander Kieć
Gość

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo się cieszę nie zabieram więcej głosu w tej sprawie oprócz tego postu
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ Pan Bruno Kieć systematycznie wprowadza w błąd odbiorców swoich informacji i nagminnie zakłamuje fakty, kilka slów wyjasnień: Festiwal FILMOWA GORA w roku 2005 odbywał się na scenie letniej przed klubem 4 Róże, ale ponieważ współpraca z klubem się nie ukladała i koordynator Lata Muz Wszelakich (w ramach ktorego zarówno w ubieglym roku, jak i w roku bieżącym odbywa się festiwal) nie chcial Pana Kiecia do współorganizacji imprezy - zmieniliśmy miejsce pokazów. Ta zmiana dokonała się również ze względu na rozszerzenie festiwalu na międzynarodowy i nowej formule składającej się z 3 cykli pokazow w trzech różnych miejscach w czasie wakacji, a po oficjalnym zakończeniu festiwalu na antenie TVP 3 i lokalnej telewizji przewodowej „Kablówka” (z cyklu telewizyjna FILMOWA GóRAeuropa- SUPLEMENT) Festiwal organizowany jest w tym roku przy wspołpracy ze Stowarzyszeniem Filmforum (nominacje do OFFskarów), Federacją Niezależnych Twórców Filmowych, Telewizją Planete, TVP3 i Kino Polska, polskimi i europejskimi portalami kulturalymi oraz z Lubuskim Latem Filmowym - jednym z najstarszych festiwali filmowych w kraju. Pan Bruno Kiec, działając w złej wierze, naruszając jednocześnie dobre obyczaje w działalności artystycznej i handlowej, przywłaszczając sobie znak FILMOWA GóRA autorstwa pani dr hab. Ilony Walosik – pracownika naukowego Uniwersytetu Zielonogórskiego i Akademii Twórczych Poszukiwań (która nie udzieliła mu licencji w formie pisemnej ani ustnej na korzystanie z tego znaku) i naruszając w ten sposób jej prawa autorskie i majątkowe, zglosil do Urzedu Patentowego do ochrony ten znak towarowy. Na znak ten nie została udzielona ochrona. (do Urzędu Patentowego, w trybie przewidzianym przepisami ustawy, zostały skierowane odpowiednie pisma przez rzecznika patentowego). Obecnie toczy się również postępowanie prawne w tej sprawie wobec pana Kiecia. Co jest dość zabawne - Pan Kiec zglosil nie swoje logo na: organizację dyskotek, karaoke, pokazy, koncerty, usługi barowe i restauracyjne etc etc, co ani nie ma, ani nie mialo zwiazku z festiwalem, a ponadto zgłoszenia tego dokonał na firmę, która z ubiegłorocznym festiwalem nie miała nic wspólnego-PHU Brutus Arte Bruno Aleksander Kieć..). Ponieważ media zielonogórskie zaczęły nagłasniac tę sprawę, pan Kieć szybciutko zmienił logo na inne i firmuje już swoją imprezę nowym znakiem.(co nie przeszkadza mu nadal informowac, że ma „certyfikat” z Urzedu Patentowego). Inny człowiek zapadłby się pod ziemie ze wstydu i ze strachu przed konsekwencjami tychże działań, Pan Kiec jednak dalej prowadzi swoją grę. W materialach, które wysyla pan Kiec do mediow i które zamieszcza na swojej stronie naruszane są również moje prawa autorskie: przepisane żywcem słowo w słowo artykuły prasowe i opracowania redakcyjne mojego autorstwa, fotosy z moich filmów, a nawet cytat prywatnego listu, który otrzymałam od bohaterow mojego filmu Panstwa Kalinowskich. Każdy ma prawo robić imprezę i wszystkich filmowców cieszy, jak jest ich coraz więcej, mnie jako filmowca również, wypada jedynie tylko robic ją po swojemu, wg własnych pomysłów i własnego projektu, nie bazując na nazwie, projektach graficznych etc innych osób. Ponowna, tym razem publiczna, prośba do pana Kiecia: proszę usunąc ze swojej strony internetowej moje artykuły prasowe i opracowania redakcyjne, a także fotosy z moich filmow i inne materialy, których jestem autorką. Domyslam się, ze po tym poscie, pojawią się ze strony pana Kiecia dalsze proby obracania kota ogonem, podpisywanie się za rozne osoby etc - (podobnie jak robi to na innych forach...eh...) ale..na to nie mam juz wplywu. Sprawę z mojej strony uwazam za wyjasnioną i nie będę już do niej wracac. Pozdrawiam wszystkich forowiczówSmile Marzena Więcek
Powrót do góry
Bruno Aleksander Kieć
Gość

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FILMOWA GóRA w roku 2005 zrealizowana została w ramach II Letniej Sceny Artystycznej Klubu Muzycznego "4 Róże dla Lucienne ", przy współpracy z LATEM MUZ WSZELAKICH. Pomysł zorganizowania Festiwalu Filmowego w Zielonej Górze dojrzewał w Klubie już w latach ubiegłych. Pierwszą próbą filmowych działań festiwalowych na szerszą skalę, stała się możliwość w maju 2005 w Zielonej Górze współorganizacji z Fundacją Helsińską i Amnesty Internatinal Międzynarodowego Festiwalu "PRAWA CZłOWIEKA W FILMIE" zakończona sukcesem. Jednym z argumentów na powstanie Filmowej Góry - oprócz sprawdzonej potrzeby takich działań - był fakt, iż miasto przy swoim potencjale twórczym (znane w kraju i w Europie formacje filmowe - AYOY, SKY PIASTOWSKIE i inne) oraz bliskości granicy, docelowo w przyszłości może stać się jednym z ciekawszych miejsc promocji europejskiego kina niezależnego. Dużą siłą tworzonego Festiwalu było to, że powstawał on w konsekwencji i jako element systematycznego rozwoju Letniej Sceny Artystycznej klubu "4 Róże dla Lucienne. Zorganizowany został według podobnego schematu, jak inne działania sceny, (Róże jazz Festiwal, Festiwal Rock Nocą, Okna WyobraĽni i inne) stając się jednym z czynników promujących twórczość młodych ludzi, oraz różne pobocza sztuki. Inicjatorami 14. 04 2005 roku stali się: Bruno Aleksander Kieć, Grzegorz Lipiec, Igor Skrzyczewski, podejmując w tym dniu decyzję o potrzebie powołania Festiwalu Filmowego w Zielonej Górze. W następnym spotkaniu roboczym dnia 21.04.2005 uczestniczyli: Piotr Materna z Grupy "Sky Piastowskie" oraz Bruno A. Kieć i Igor Skrzyczewski z Klubu 4 RóżE. Na spotkaniu tym ustalono powołanie festiwalu filmowego, w ramach którego odbędą się dwa przeglądy filmowe: • Oskard 2005 - przegląd pełnometrażowych filmów Kina Niezależnego (W 2005 r. przegląd nie doszedł do skutku, w 2006 odbędzie się pod nazwą 7 DIAMENTóW KINA OFFOWEGO • Przegląd Kino Offowego USTALONO TAKżE: • termin trwania festiwalu 07.07 - 25.08.2005 • dzień i schemat festiwalu ( zgodnie z założeniami Letniej Sceny tematyczność dni festiwalowych, czwartek - Filmowa Góra; piątek - Róże Jazz Festiwal; sobota - Okna WyobraĽni ) • termin następnego spotkania roboczego Na jednym z następnych spotkań podjęto decyzję zaproszenia Marzeny Więcek do udziału w Festiwalu celem łączenia zielonogórskich środowisk filmowych we wspólnym działaniu i powierzenie jej stanowiska dyrektora Artystycznego Przeglądu Kina Offowego. W póĽniejszym czasie na spotkaniach wspólnie dopracowano program, zaproszono Ilonę Walosik jako osobę odpowiedzialną za sprawy graficzne festiwalu oraz po wspólnych naradach ustalono : • nazwę Festiwalu - "Filmowa Góra" • logo festiwalu • tematy poszczególnych dni festiwalowych • nazwę nagrody - "Filmowy Pagórek" • o rezygnacji w roku 2005 z przeglądu OSKARD 2005 Festiwal od samego początku w całości był finansowany przez Firmę PHU ALTER EGO S.C. Bruno A. Kieć, Aneta Szlachetka będącej właścicielem Klubu "4 Róże dla Lucienne"oraz pozyskanych przez nią sponsorów (klub posiada pełną dokumentację związaną z finansowaniem festiwalu: FV, umowy z wykonawcami, pracownikami i sponsorami, zestawienie rozliczenia finansowego środków oraz umowę z ZOK Amfiteatr czyniącą go jedynym prawnym organizatorem Festiwalu w związku ze współpracą z Latem Muz Wszelakich. Całkowity koszt Festiwalu w zeszłym roku zamknął się w kwocie 17.644,47 PLN (ZOK Amfiteatr dofinansował Festiwal kwotą 1.000 PLN słownie jeden tysiąc). • Funkcję Dyrektora Festiwalu pełnił Bruno Aleksander Kieć • Dyrektora Artystycznego Marzena Więcek • Scenografię przygotowała Ilona Walosik • funkcję Rzecznika Prasowego oraz koordynatora technicznego pełnił Igor Skrzyczewski • przygotowanie sceny i widowni, promocja,reklama i marketing, sprawy techniczne- pracownicy klubu "4 Róże dla Lucienne" Twórcy Idei Festiwalu od samego początku zakładali: • cykliczność festiwalu • usytuowanie pokazów pod ratuszem ze względów promocyjnych miasta • współtworzenie go w ramach Letniej Sceny Artystycznej Klubu "4 Róże dla Lucienne" • zwiększanie udziału w projekcie innych formacji filmowych z terenu i okolic Zielonej Góry • rozwój Scen Festiwalu poprzez umiejscawianie projekcji festiwalowych w innych miastach w kraju i zagranicą • przetworzenie festiwalu w Festiwal Lubuskiego Trójmiasta Pokazy filmów odbywały się w każdy czwartek wakacji w godz. 21.00 do 23.00 na wielkim ekranie przy Zielonogórskim Ratuszu. Zainteresowanie publiczności przekroczyło przewidywania organizatorów. Uhonorowane to zostało w ogólnomiejskim plebiscycie za najlepszą imprezę masową roku 2005 KOCIOłKIEM KULTURALNYM. Jako organizator nagrodę tę otrzymał Klub Muzyczny 4 RóżE DLA LUCIENNE w osobach jego reprezentantów Marzeny Więcek i Bruno Aleksandra Kiecia. W związku z tym faktem Akademia Twórczych Poszukiwań nie ma prawa podpisywać się pod tym trofeum jako jego laureat. ( kopia dyplomu w załączeniu ) Dodatkowo w ramach lata z Muzami uhonorowano nas certyfikatem PRODUKT TURYSTYCZNY ROKU 2005. W konsekwencji dla ochrony znaku towarowego w listopadzie 2005 r. kosztem 3123,00 PLN znak FILMOWA GóRA w imieniu organizatora został zgłoszony przez PHU BRUTUS ARTE BRUNO ALEKSANDER KIEć do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej pod numerem Z - 302193. ( kopia przyjęcia zgłoszenia w załączeniu ). W chwili obecnej na zasadzie przekazania praw jedynym prawnym użytkownikiem nazwy FILMOWA GóRA jest FUNDACJA ROZWOJU KULTURY „KOMBINAT KULTURY" o czym w piśmie z dnia 20.04.br organizatorzy "FILMOWA GóRA europa" zostali poinformowani. W powyższym piśmie informowaliśmy ... "w chwili obecnej znak FILMOWA GóRA poprzez pomysłodawcę i głównego organizatora I Letniego Festiwalu Kino Niezależne "Filmowa Góra" dnia 14.listopada 2005 został zgłoszony, i przyjęty w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej wniosek o ochronę prawną danego znaku (kopia w załączeniu). Wobec powyższego faktu proszę o zaprzestanie używania tego znaku w związku z organizacją Festiwali Filmowych. Takie postępowanie wprowadza w błąd odbiorców, środowiska młodych filmowców, media co do właściciela tego znaku i organizatora imprez sygnowanych tym znakiem." Na powyższe pismo do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi. i Nikt pisemnie nie zanegował prawa używania powyższego znaku Akademia Twórczych Poszukiwań nie uczestnicząca w organizacji Festiwalu,w zeszłym roku została w materiałach promocyjnych sceny umieszczona jako współorganizator, w formie podziękowania za wkład pracy Marzeny Więcek i Ilony Walosik włożony w FILMOWˇ GóRę. Dodatkowo pokryte zostały wszystkie koszty finansowe ponoszone przez Marzenę Więcek: koszty paliwa , rozmowy telefoniczne, przesyłki pocztowe, taśmy filmowe dla dokumentowania Festiwalu, koszty reprezentacyjne, na koszt Klubu został wydrukowany baner Akademii, itp. Tekst powyższego pisma został uzgodniony z zarządem KOMBINATU KULTURY i Formacją SKY PIASTOWSKIE W przypadku pytań proszę o kontakt bruno.aleksander@4roze.pl Bruno Aleksander Kieć Bruno Aleksander Kieć - w grudniu 2004 r. Odznaczony przez Ministra Kultury odznaką Zasłużony Działacz Kultury, 11 czerwca br. odbiera odznakę przyznawaną przez Marszałka Lubuskiego Lubuski Animator Kultury, laureat Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Zielona Góra. Inicjator i współtwórca wielu działań i projektów kulturalnych, między innymi: ART Zine Galery, przez 3 lata uczestnik i koordynator Polsko-Niemieckiego Statku Literackiego, współtwórca Uniwersytetu Poezji w Zielonej Górze,, w latach 1999 - 2002 Członek Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Zielona Góra. Od lat współpracuje z Formacją Sky Piastowskie (w klubie 4Róże kręcono część scen do film pt:że życie ma sens)
Powrót do góry
Bruno Aleksander Kieć
Gość

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilona Walosik logo festiwalu w 2005 roku wykonała na potrzeby festiwalu dla konkretnej nazwy, i za jej ustną zgodą było ono używane. Decyzja nie używania przez nas Loga Pani Ilony zapadła w lutym po spotkaniu w którym uczestniczyła Marzena Więcek Jolanta Pytel- szefowa Stowarzyszenia Jeszcze żywych Poetów oraz Igor Skrzyczewski i ja. Właśnie wledy po rozmowach z Marzeną i Jolą jako mediatorem zrezygnowaliśmy z używania danego loga ( o czy Marzena wiedziała ) a Igor podjął się opracowania nowego loga Filmowa Góra 2006. Na tym spotkaniu Marzena została poinformowana także że jesteśmy w trakcie organizacji Filmowej Góry 2006. Co do innych zarzutów to zapraszam na stronę www.kombinatkultury.com na podstronę Filmowej Góry 2005 i 2006 Proszę porównać materiały publikowane z zarzutami i samemu wyciągnąć wnioski W tej chwili nie jest prowadzona żadna sprawa karna - o której mówi Marzena - przeciwko mnie z powództwa Marzeny i Ilony, Do chwili obecnej Marzena w żadnej formie oprócz szkalownia mnie w mediach nie przedstawiła mi pisemnie żadnych zarzutów. Fakty zawarte w tym i w poprzednim poście można skonsultować z osobami w nich wymienionymi z imienia i nazwiska. Na tym kończę tę polemikę. Przepraszam wszystkich którzy przez przypadek znaleĽli się w tej niepotrzebnej publicznej dyskusji, tej spirali głupoty. Głos na ten temat na jakimkolwiek forum zabrałem dzisiaj po raz ostatni. Boleję nad tą całą sytuacją. Każda pyskówka jest przegraną obu stron. Traci dodatkowo na tym widz którego tak naprawdę nie interesują loga i nazwy. Tracą na tym organizatorzy, publiczność, twórcy, traci na tym cała kultura... Przepraszam poniewą nie mamy prawa zmuszać innych do opowiadania się po tej czy innej stronie...
Powrót do góry
mateusz
Gość

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo sie ciesze ze konczysz juz te cala wojne ktora sam rozpetales na roznych forach. Odpowiedz na twoje posty napisalem juz na 1 forum, nie bede kopiowal. Tresc troche by sie zmienila, bo teraz juz wiem, ze konczysz wypisywanie na forach roznych postow, podpisujac sie swoim badz nie wiadomo jakimi nickami. pozdr. mateusz link do odpowiedzi mej: http://www.forum.izg.pl/viewtopic.php?p=551#551 :* PEACE :*
Powrót do góry
Bruno Aleksander Kieć
Gość

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Mateuszu odpowiadając na Pana zarzut na innych forach, możemy opublikować IP forumowiczów, nie boję się tego. Niech Pan sprawdzi w mediach Zielonogórskich i innych kto rozpętał tak naprawdę tę niepotrzebną wojnę i proszę pisać prawdę w oparciu o fakty i dokumenty. Tak jak powiedziałem, jest mi przykro że dałem się wciągnąć w tę niepotrzebną przepychankę która nie służy niczemu a traci na tym przede wszystkim, widz, twórca i idea festiwalu który powinien świątynią X Muzy a nie Marsa Mój nick pod materiałami pod którymi się podpisuję jest Aleksander lub Bruno Aleksander, wiarygodność materiałów na temat powołania festiwalu, organizacji, finansowania można sprawdzić na podstawie całej dokumentacji finansowej i merytorycznej posiadanej prze klub oraz w kontaktach z osobami wymienianymi z imienia i nazwiska. A jeżeli już Pan mnie o coś oskarża to proszę się przedstawić. Najłatwiej jest pluć na innych. Tak jak już powiedziałem( też na innych forach: odpowiedzi mżna znaleĽć na stronie wwwkombinatkultury.com żegnam to forum w tej sprawie już na stałe Bruno Aleksander.
Powrót do góry
Eugeniusz Kolański
Gość

PostWysłany: Sob Cze 10, 2006 3:15 pm    Temat postu: wyjasnienie sprawy zw z ochroną znaku w Urzędzie Patentowym Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo. Znam dokładnie sprawę zgłoszenia do ochrony w Urzędzie Patentowym, przez Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Brutus Arte Bruno Aleksander Kieć, w imieniu którego, za stosownym pełnomocnictwem, zgłoszenie to przygotował Lubuski Klub Techniki i Racjonalizacji w Zielonej Górze (któremu p.Bruno Kieć udzielił fałszywych informacji co do swoich praw do tego znaku), ponieważ osobiście, reprezentując p. Marzenę Więcek i p. Ilonę Politowicz, przygotowałem, w trybie art.143 ustawy z dnia 30 czerwca 2000r. Prawo Własności Przemysłowej, wystąpienie do Urzędu Patentowego, zawierające uwagi co do istnienia okoliczności uniemożliwiających udzielenie ochrony na znak towarowy słowno-graficzny FILMOWA GóRA. W wystąpieniu tym, w sposób bezdyskusyjny wykazałem, że zgłoszenie przedmiotowego znaku nastąpiło w sprzeczności z niektórymi przepisami w/w Ustawy. Urząd Patentowy odmawia udzielenia praw ochronnych na dokonane zgłoszenie m.in. w przypadku, gdy używanie zgłoszonego oznaczenia: -\tnarusza prawa osobiste lub majątkowe osób trzecich -\tjest sprzeczne z prawem, porządkiem publicznym lub dobrymi obyczajami oraz gdy oznaczenie to: -\tzostało zgłoszone w złej wierze do Urzędu Patentowego w cele uzyskania ochrony. Pismem z dnia 06.04.br Urząd Patentowy poinformował Akademię Twórczych Poszukiwań, że przesłane zastrzeżenia zostały włączone do akt zgłoszenia Z 302193. Pan Bruno Aleksander Kieć, posługując się otrzymanym z Urzędu Patentowego potwierdzeniem swojego zgłoszenia, wprowadza wszystkich w błąd, informując że ma już ochronę (te i inne nieprawdziwe informacje Pan Bruno Aleksander Kieć rozsyła do mediów i publikuje w internecie). Do uzyskania takiej ochrony jest jeszcze bardzo daleka droga – decyzja o udzieleniu tej ochrony, bądĽ o odmowie jej udzielenia, będzie wydana przez Urząd Patentowy po zakończeniu postępowania w sprawie tego zgłoszenia, najwcześniej w roku 2008 i będzie opublikowana w Wiadomościach Urzędu Patentowego. Jeżeli Urząd Patentowy stwierdzi brak ustawowych warunków do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy (co jest bezdyskusyjne), wydaje decyzję o odmowie jego udzielenia. Zwracam uwagę, że p. Bruno Aleksander Kieć swoim działaniem próbował zawłaszczyć nie swoje prawa do używania znaku Filmowa Góra, podczas kiedy p. Marzena Więcek mogłaby (ponieważ jest autorką nazwy), a jednak nie nawiązuje do ubiegłorocznego festiwalu (nie nazywa go drugą edycją i nie posługuje się ubiegłorocznym znakiem festiwalu). Po prostu robi zupełnie nowy, tym razem międzynarodowy, festiwal filmowy. Wyjaśniam też, że przedmiotem zgłoszenia nie jest nazwa Filmowa Góra, tylko znak słowno-graficzny zawierający wkomponowane w grafikę słowa Filmowa Góra (w postaci wiernie odwzorowanej z projektu autorstwa p. dr hab. Ilony Walosik - obecne nazwisko Politowicz, co zostało udokumentowane w przesłanych do Urzędu Patentowego materiałach. W materiałach tych znajduje się też oświadczenie p. Politowicz, że jest autorem znaku słowno-graficznego wykorzystanego w zgłoszeniu znaku towarowego Z 302193 oraz, że nie przekazała praw majątkowych ani też nie udzieliła w powyższym zakresie licencji, ustnej ani na piśmie, na rzecz Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Brutus Arte Bruno Aleksander Kieć). Wyjaśniam też, że w rozumieniu ustawy Prawo Własności Przemysłowej, ze zgłoszonego znaku towarowego nie można wyodrębniać dla potrzeb ochrony samej nazwy Filmowa Góra ani też samej grafiki, znak musi funkcjonować jako kompatybilna całość. W wyjaśnieniach p. Bruno Aleksandra Kiecia jest mnóstwo nieprawdy, wiele niedomówień, celowego wprowadzania w błąd odbiorców swoich informacji i przede wszytkim – bardzo dużo złej woli. Np.: p. Marzena Więcek w swojej informacji (mając na uwadze to, co powyżej wyjaśniłem) napisała prawdę, że toczy się postępowanie prawne w tej sprawie, a p. Bruno Kieć odpisuje, że cyt. „żadne postępowanie karne przeciwko niemu z powództwa Marzeny i Ilony nie jest prowadzone”. Nic nie stoi na przeszkodzie, by organizowane były dwa niezależne festiwale w Zielonej Górze, przy czym, p. Bruno Aleksander Kieć, nie mając prawa do używania znaku naruszającego prawa autorskie osób trzecich, winien był zorganizować festiwal pod nazwą nie kolidującą z nazwą festiwalu MFKA FILMOWA GóRAeuropa. Byłoby to tylko z korzyścią dla mieszkańców i koneserów kina. „Fakty”, trzeba przyznać sugestywnie przedstawione przez p. Bruna Aleksandra Kiecia na jego stronie internetowej, a dotyczące, m.in.: genezy powstania znaku Filmowa Góra oraz organizatorów i współorganizatorów festiwalu w ubiegłym roku są nieprawdą. Pan Bruno Aleksander Kieć powołuje się też, nie wiedzieć czemu, na szereg osób, które w organizacji ubiegłorocznego festiwalu „Filmowa Góra” nie uczestniczyły, nie znają sprawy i nie mogą być stroną. Informacje dostępne na stronie internetowej 4roze dot. Filmowej Góry zawierają ponadto plagiatowane materiały redakcyjne i opracowania. Podjęte przez p. Bruno Kiecia zmasowane ataki na imprezę organizowaną przez p. Marzenę (która wkłada od kilku miesięcy wiele pracy w jej organizację) powodują, że Pan Bruno Aleksander Kieć sam sobie przysparza kłopotów. Nieprzypadkowo patronami medialnymi festiwalu FILMOWA GóRAeuropa organizowanego przez p. Marzenę Więcek (a nie festiwalu pod nazwą II Letni Festiwal Filmowa Góra 2006 reklamowanego przez p. Bruno Aleksandra Kiecia – co powinno zainteresowanym dać wiele do myślenia) są: TVP3 Lubuska, Telewizja Miejska Gorzów, zielonogórsko – nowosolska „Kablówka”, Zielonogórski Ośrodek Kultury www.amfiteatr.zgora.pl, Radio Zachód, Radio Zielona Góra, Akademickie Radio Index, miesięcznik Puls, Zielonogórski Portal Internetowy www.zielgora.pl, Portal Kulturalno -Informacyjny www.ziemialubuska.pl, Portal internetowy www.zgo.pl, i inni, a festiwal dofinansowany jest przez Urząd Miasta Zielona Góra i ujęty w programie Lata Muz Wszelakich, któremu patronuje Prezydent Zielonej Góry. FILMOWA GóRAeuropa wspierana jest także medialnie i organizacyjnie przez Lubuskie Lato Filmowe w łagowie Lubuskim - jeden z najstarszych festiwali filmowych w kraju. Jednym z głównych organizatorów obu festiwali jest Klub Kultury Filmowej Kino Newa. Aktualne informacje na temat MFKA FILMOWA GóRAeuropa dostępne są na stronie: www.akademia.zgora.pl inż. Eugeniusz Kolański pełnomocnik ds. administracyjno-prawnych BIURA ORGANIZACYJNEGO MFKA „FILMOWA GóRAeuropa” informacje na temat MFKA FILMOWA GóRAeuropa dostępne są na stornie:www.akademia.zgora.pl
Powrót do góry
Bruno Aleksander Kieć
Gość

PostWysłany: Sob Cze 10, 2006 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo zostałek jednak zmuszony do krótkiego sprostowania. Nie podawaliśmy nigdy i nie podajemy nigdzie informacji że znak jest chroniony tylko że zgłosiliśmy go do ochrony, nie używamy znaku Ilony Politowicz, moglibyśmy zamieścić opinię naszych prawników którzy badali tę sprawę, tylko jak już zastrzegłem odsuwamy się dla dobra kultury od upubliczniania sporów ludzi związanych z kulturą miasta Zielona Góra. Podpisuję się pod każdym słowem ( tak jak inne osoby wymieniane z imienia i nazwiska ) opublikowanym na naszej stronie, i na forum. Bruno Aleksander Kieć
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sob Cze 10, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem podawal Pan, cytuję "jedynym prawnym użytkownikiem jest Kombinat Kultury..- ba! nawet Pan zastraszał ludzi, rowniez urzednikow miasta, ze Pan tylko ma prawa do uzywania znaku, do imprezy! Klamstwo za klamstwem. Teraz znowu Pan kłamie. Gubi się Pan w tym wszytkim. Dla uważnego czytelnika, a przede wszystkim dla dziennikarza jest to jasne. Magdalena Maka dziennikarka
Powrót do góry
zniesmaczony
Gość

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja robi się żenująca i niesmaczna. Obie strony nie chcą odpuścić. Dla mnie wygląda to dość jasno. Pan Bruno zaprosił najpierw do współpracy Sky Piastowskie a potem zaprosił jeszcze panią Marzenę i jej szkołę. Potem zrezygnował ze Sky Piastowskie i robił dalej festiwal wraz z panią Marzeną, którą WYNAJˇł jak wcześniej Sky Piastowskie. W tym roku pan Bruno nie wynajął już pani Marzeny i tu chyba jest pies pogrzebany... Dziwię się tylko tym strasznym parciem na wszelakich forach aby udowodnić światu, że to pani Marzena wymyśliła i zoorganizowała festiwal, do którego przecież wynajął ją pan Bruno po pewnym czasie od genezy pomysłu. Nieprawdą panie Inżynierze Kolański jest to co pan piszesz, że "(...) „Fakty”, trzeba przyznać sugestywnie przedstawione przez p. Bruna Aleksandra Kiecia na jego stronie internetowej, a dotyczące, m.in.: genezy powstania znaku Filmowa Góra oraz organizatorów i współorganizatorów festiwalu w ubiegłym roku są nieprawdą. Pan Bruno Aleksander Kieć powołuje się też, nie wiedzieć czemu, na szereg osób, które w organizacji ubiegłorocznego festiwalu „Filmowa Góra” nie uczestniczyły, nie znają sprawy i nie mogą być stroną." Otóż wystarczy poszukać w GOOGLACH. Trafiłem tam na niusa ze Stopklatki z 10maja 2005r. który w dość jednoznaczny sposób (np. tytuł artykułu, osoby wypowiadające się w nim czy właściciel adresu do nadsyłania filmów - nie pani Marzena) mówi kto był najpierw w genezie współorganizatorem tegoż zesłorocznego festiwalu, do którego zaproszona została również i pani Marzena na początku maja 2005. Może i pani Marzena wymyśliła nazwę FILMOWA GóRA - tego nie wiem, ale pracowała na zlecenie pana Bruna a jak ktoś np. pracuje na zlecenie telewizji Kino Polska to ma prawo przywłaszczać sobie tytuły audycji tej telewizji nawet jak je wymyśliła??? Nie! Tytuł zostaje u Zlecającego. LIS odszedł z FAKTóW a FAKTY dalej są FAKTY. Dla mnie to proste i logiczne Skończe ludzie te żenujące przepychanki i zajmijcie się swoimi festiwalami... Robicie tylko wstyd naszemu miastu. http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?strona=niezalezne&wi=25589 WYDARZENIE KINA NIEZALEżNEGO 10 maja 2005 "Letnie Kino na Deptaku. Sky Piastowskie robią przegląd" 300 miejsc siedzących, wielki ekran na Ratuszu, najnowsze produkcje, rezerwacje przez Internet. I to wszystko za darmo - w lipcowe i sierpniowe czwartki działać będzie w Zielonej Górze Letnie Kino na Deptaku. W programie Letnie Kino na Deptaku znajdą się nie tylko premiery, ale również filmy, które dotąd do naszego miasta nie zawitały. Pomysł na przegląd zrodził się w klubie 4 Róże dla Lucienne, zaś ideę będzie wcielać w czyn wraz z nimi: ZOK (w ramach tegorocznej kontynuacji Lata z Muzami), Lubuska Szkoła Telewizji i Filmu oraz grupa Sky Piastowskie - piszą organizatorzy. - Początkowo planowaliśmy przegląd "Lipiec w lipcu", czyli prezentację filmów Sky, ale zdecydowaliśmy się na większą formę - mówi "Gazecie Wyborczej" Bruno Kieć, szef 4 Róż. Seanse będą rozpoczynać się o godz. 21 filmem pełnometrażowym. Następnie prezentowane będą krótkie fory filmowe, a całość zamykać będzie fachowa prelekcja. Organizatorzy Letniego Kina na Deptaku czekają na wasze filmy. Każdy twórca, którego film dostanie się do przeglądu zostanie zaproszony do Zielonej Góry. Organizatorzy zapewniają zwrot kosztów podróży, nocleg z wyżywieniem oraz honorarium za wynajem kopii. - Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, gatunkowych - zależy nam na szeroko pojętym kinie niezależnym. Letnie Kino ma charakter przeglądu a nie konkursu wszak nie wykluczamy wyboru najlepszego filmu - głos oddaliby wtedy widzowie - powiedział nam Grzegorz Lipiec. Filmy na nośnikach DVD lub VHS należy wysyłać do 20 czerwca pod adresem: Piotr Materna "Sky Piastowskie" ul. Ptasia 51/18 65-525 Zielona Góra Kontakt: Piotr Materna 698 063 187
Powrót do góry
Bruno Aleksander
Gość

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

II Letni Festiwal KINO NIEZALEżNE FILMOWA GóRA 2006 startuje 5 lipca o godzinie 20.00
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: