Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Polański aresztowany...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek b'ham

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 6:01 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Włożyłem kij w mrowisko. Owszem. Interesowała mnie rzeczowa dyskusja, a nie komentarze dzieciaków na onecie typu: gwalciciel, pedofil itp. Szkoda ze osoba uznająca Polanskiego za pedofila itp. nie podparła własnych spostrzeżeń jakimiś przykładami co swiadczyloby chocby o czesciowej wiedzy notabene tej sprawy. Jef słusznie wspomniał, że niezyjacy prokurator (sędzia? - z pamieci) chciał koniecznie Polanskiego udupić. I na jego miejscu też bym nawiał. Ps. Jego nowy film The Ghost na lepszą reklamę nie mogl chyba liczyc. Niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annamaria

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 7:58 pm    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

[quote="wojtek b'ham"]Interesowała mnie rzeczowa dyskusja, a nie komentarze dzieciaków na onecie typu: gwalciciel, pedofil itp. Rzeczowa dyskusja proszę pana opiera się na faktach, któych niestety u pana brak. Chyba nie moge liczyc impresji w pierwszym poście czy póĽniejszych usyskiwań na poziom dyskusji. po pierwsze uzywam sformułowań gwałciciel i pedofil bo: po pierwsze każdy kontakt seksualny z osobą niepełnoletnią uważa się w Stanach za gwałt (więc w nie był to gwałt w rozumieniu polskiego KK) po drugie jak mozna nazwać dorosłego mężczyzne uprawijącego seks z 13-latką? Dlaczego miałabym wzorem wielu innych byc dwulicowa i udawać, ze tylko dlatego, iz jest znanym rezyserem nie powinnien byc równy wobec prawa? Skoro był rzekomo niewinny dlaczego uciekł do kraju, w którym nie obowiązuje umowa ekstradycji z USA? To doprawdy smieszne - jakby to okresliła doda siara- jak po latach transformacji myslą inni. Ile jeszcze wody w Wisle upłynie zanim Polacy przestaną mysleć, że ci znani sa z innej gliny ulepieni. Polski rząd wprowadzający przymusową kastrację pedofili niemamlże wypowiada wojnę USA w obronie pedofila. A może rzad upadnie z tego powodu? 20 lat i dalej brak elemntarnego poszanowania wobec prawa, i to myslenie, że "wykazał " i "odpokutował"... Wstrętne.Po prostu.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Annamaria ma swoje poglądy, z którymi się nie zgadzam - nie tylko w kwestii Polańskiego. Swoje zdanie już wcześniej przedstawiłem i na tym poprzestanę. Uważam, że każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie, z uwzględnieniem okoliczności, a sprawa Polańskiego do takich należy. Tym się różni człowiek od komputera czy robota. Mam tylko dwie jeszcze wątpliwości: czy byłoby w mediach, internecie tyle nienawiści do Polańskiego gdyby nie był on żydem? Bardzo mnie to ciekawi, ale odpowiedzi pewnie nie poznam. I druga sprawa: gdzie byli domorośli i samozwańczy sędziowie w ubiegłych latach, gdy Polański kręcił w Polsce "Pianistę"? Siedzieli cicho jak mysz pod miotłą, choć wydarzenia sprzed lat były znane nie gorzej, niż dziś. I to jest właśnie w całej sprawie najsmutniejsze - obłuda. Cecha charakterystyczna wielu społeczeństw, a polskiego w szczególności. Poza wszystkim ciekawe też, co sądzi żona Polańskiego o klikunastu latach życia z gwałcicelem i pedofilem?

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Hipolit

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 12:05 am    Temat postu: W kwestii formalnej Odpowiedz z cytatem

Witam. W sprawie Romana Polańskiego przeraża mnie aspekt prawny, czy też właściwie bezprawny. De facto Polański nie dopuścił się gwałtu, ale w chorym prawie kalifornijskim czyn lubieżny z nieletnim "automatycznie' traktuje się jak gwałt. Dziękuję za taki automat. W krajach cywilizowanych mamy instytucję przedawniania. w polskim k.k. wygląda to tak: "Karalność przestępstwa ustaje po upływie: 30 lat - gdy czyn stanowi zbrodnię zabójstwa, 20 lat - gdy czyn stanowi inną zbrodnię, 15 lat - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 5 lat, 10 lat - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata, 5 lat - gdy chodzi o pozostałe występki. Zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu." Czyn pana Polańskiego był obrzydliwy, ale czy był zbrodnią przeciw ludzkości? Jeszcze w kwestii "znanej osoby". Uważam, że sława w tym przypadku raczej zaszkodziła Polańskiemu. Komuś anonimowemu by odpuścili, ale tu jest okazja, aby się pokazać. Amerykański wymiar sprawiedliwości ma niestety wiele wspólnego z showbusinessem. ukłony Hipolit
Franczak1963

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 3:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, pan Rajmund Liebling aresztowany. Zaraz się zaczął zbierać komitet obrony, a to Zanussi, a to Cywińska czy też Morgenstern, Wajda oraz Bromski. Symptomatyczne... Ten ostatni wypowiedzieć się raczył że to akt antysemityzmu. Niejaki Zdrojewski z kolei z pewnej partyi (tu kończę wątek polityczny Laughing) z kolei gromił, że to antypolonizm... No cóż niech się zdecydują Laughing Rozgorzała dyskusja światowa, zamknęli wikipedię angielską ponoć pod jego hasłem, na forach rosyjskich piszą o obronie "Polańskiego" przez Sikorskiego. Ja sobie nie życzę, by imię Polski było szargane na świecie przez tego człowieka. Niech sobie go wezmą Francuzi jako swojego obywatela, co też jak widzę i czytam Sarkozy i Kuszner czynią. Nie mam czasu niestety na grzebanie w artykułach czy książkach, jak znajdę to przepiszę parę kwiatków dotyczących pana reżysera. Na razie niech wystarczy może artykuł doktora Stanisława Krajskiego opublikowany w Naszym Dzienniku w 2002 roku (ktoś zaraz pewnie wyśmieje, że co to za autorytet, no ale nie tylko w gw są tacy Laughing) Podkreślenia moje. Jednocześnie przepraszam Karela, jeśli w jakiś sposób złamałem naszą umowę, no, ale jeśli ktoś prowokuje... Nie ja zacząłem Wink
Cytat:
Roman Polański znów wrócił na pierwsze strony polskojęzycznych czasopism, tym razem za sprawą filmu "Pianista", którego światowa premiera odbędzie się jutro w Warszawie. Obraz jest ekranizacją wspomnień Władysława Szpilmana (wybitnego pianisty i kompozytora pochodzenia żydowskiego), w których opisuje sześć lat życia w ukryciu w okupowanej Warszawie. Wczoraj Polański odebrał Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej za "całokształt twórczości filmowej wypełnionej odkrywczym poszukiwaniem środków wyrazu, poszerzającym i pogłębiającym wrażliwość widza, a jednocześnie wierność doświadczeniom, jakie przypadły w udziale artyście i jego społeczności". Nagroda wynosi 100 tys. zł, dodatkową kwotę - 10 tys. zł fundator, czyli BIG Bank Gdański SA, przeznacza dla osoby lub instytucji wskazanej przez laureata. Przypomnijmy, że Złote Berło przyznawane jest od 1999 roku. Pierwszym laureatem nagrody był Jerzy Giedroyc, który dodatkową kwotę 10 tys. zł przekazał Krzysztofowi Czyżewskiemu - dyrektorowi Ośrodka Pogranicze w Sejnach. To właśnie Wydawnictwo Pogranicze wydało w 2000 r. antypolski paszkwil - "Sąsiadów" Jana Tomasza Grossa. Obsesje Kim jest Roman Polański, okrzyknięty "najwybitniejszym polskim reżyserem"? Urodził się w Paryżu 18 sierpnia 1933 r. w rodzinie polskich żydów. Gdy miał trzy lata, rodzice powrócili do Krakowa. Okupację niemiecką Polański spędził w getcie krakowskim. Został uratowany przez polską rodzinę od wywiezienia do obozu koncentracyjnego. W 1959 r. Polański ukończył szkołę filmową w łodzi. Już na studiach przejawiał skłonności odbiegające od normalnych zachowań. Jednym z obsesyjnych wątków jego twórczości filmowej jest motyw krwi. Tak o tym pisze Grażyna Stachówna w swojej książce pt. "Polański od A do Z", wydanej, co znamienne, przez Wydawnictwo Znak: "Krew pojawia się w każdym filmie Polańskiego. Na początku była oznaką dokonywania gwałtu, wyrazem okrucieństwa i przemocy, dowodem cierpienia. (...) Krew zawsze łączyła się w nich [filmach Polańskiego - dop. S.K.] z cierpieniem, upokorzeniem i śmiercią, ale także z okrucieństwem, sadyzmem i perwersją". Jednym z pierwszych filmów Polańskiego jest etiuda pt. "Morderstwo". Stachówna stwierdza, że obraz ten może być "ilustracją złego koszmaru" lub "projekcją chorej wyobraĽni", ponieważ "z ekranu emanuje groza, napięcie, strach i okrucieństwo: śpiący człowiek, morderca, nóż, drgające ciało, krew". Ten film to nie wyjątek, cechy okrucieństwa mają niemal wszystkie produkcje nakręcone przez Polańskiego. Promocja satanizmu Polański od początku aż do dziś tworzy też obrazy, w których dominuje wątek satanistyczny. Najsłynniejszą jego produkcją jest "Dziecko Rosemary" (1968 r.). Głównym konsultantem filmu był Anton Szandor La Vey, założyciel Kościoła Szatana i autor "Biblii Szatana", który pojawia się w filmie jako diabeł gwałcący tytułową bohaterkę. Akcja filmu kończy się w 1966 r. narodzinami szatana (w tym roku, ogłoszonym przez La Veya, ze względu na dwie szóstki, rokiem szatana, zostaje założony jego Kościół Szatana). Podobny w wymowie jest film "Dziewiąte wrota" (1999 r.), opowiadający o wiedzy tajemnej otwierającej dostęp do piekieł i o kabale (satanistycznej doktrynie, która wyznacza wierzenia masonerii). Oba filmy - "Dziecko Rosemary" i "Dziewiąte wrota", rozpowszechniły szeroko w kulturze masowej ideę satanizmu, wyrządzając ogromne szkody duchowe i moralne milionom ludzi. Przestępca życie prywatne Polańskiego biegnie równoległym tokiem do jego filmów. 9 sierpnia 1969 roku służąca znalazła w luksusowej willi "Bel Air", położonej na przedmieściu Los Angeles ciała pięciu zamordowanych w nocy osób. Byli wśród nich Sharon Tate (żona Polańskiego) i Wojciech Frykowski (jego przyjaciel i ochroniarz). Okoliczności tej zbrodni pozostały do dzisiaj niejasne. Wiele wskazuje na to, że pozostawała ona w ścisłym związku z kultem szatana. Wszystkie tropy prowadziły bowiem do Kościoła Szatana La Veya. życiu Polańskiego, który zmieniał żony i kochanki jak rękawiczki, towarzyszyły liczne skandale obyczajowe. Po największym z nich - uwiedzeniu w 1977 r. 13-letniej dziewczynki, reżyser "cudem" uniknął więzienia, salwując się ucieczką ze Stanów Zjednoczonych. Wyjechał do Francji, gdyż od 1963 r. posiadał obywatelstwo tego kraju. Uniemożliwiło to jego ekstradycję do USA. Od tamtej pory wszystkie filmy Polańskiego powstają w Europie. Dobry Niemiec, zły Polak Najnowszy film Polańskiego pt. "Pianista" zdobył w tym roku Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Jednak większość krytyków - nie tylko polskich, ale i światowych - nie wyrażała specjalnego zachwytu. W zachodniej prasie, m.in. w "Le Mond", "Liberation", "Guardianie", "Daily Telegraph", ukazały się komentarze, że nagroda stanowi wynik pewnych układów, jest reakcją na niedawne wybory we Francji, w których wysoką pozycję zajął Le Pen. Siłą rzeczy "Pianisty" jeszcze nie widziałem. Z informacji, które jednak do nas docierają, wynika, że obraz ten jest zrobiony w tym samym duchu co "Lista Schindlera". Tutaj również występuje dobry Niemiec i Polacy, którzy nie zawsze "są w porządku", i zawarta jest prawdopodobnie mniej lub bardziej zakamuflowana sugestia, abyśmy również bili się w piersi za holokaust. Możliwe, że film jest krytykowany także dlatego że sugestia ta jest, według niektórych, zbyt mało wyraĽna. Sam Polański, odbierając Złotą Palmę, powiedział, że przyznano ją "filmowi, który reprezentuje Polskę", co wielu komentatorów z polskojęzycznych mass mediów przyjęło z entuzjazmem. Osobiście nie chciałbym, aby Polańskiego i jego filmy kojarzono z Polską. Niemoralny autorytet Po II wojnie światowej systematycznie niszczono polskie elity i eliminowano autorytety moralne. Po 1989 r. zrobiono wszystko, by nie odrodziły się prawdziwie polskie elity. Z drugiej strony, proponuje nam się... Polańskiego jako autorytet moralny. Okrucieństwo, sadyzm i perwersja, satanizm, wyuzdanie, gwałt, wszechobecne w jego filmach mają być przepustką do kultury. Przesłanie jest więc czytelne: moralność i normalność nie mają żadnego znaczenia. Polański w normalnym kraju, w normalnych czasach nie miałby wstępu do Polski, tak jak od lat jest persona non grata w wielu krajach. Fakt, że jest u nas dzisiaj fetowany, nagradzany, że wystąpi w jednej z głównych ról w ekranizacji "Zemsty" Fredry, musi nie tylko przerażać. To jest memento, które powinno nas obudzić, skłonić do aktywności. Jeżeli będziemy bierni, nie tylko zniszczą Polskę gospodarczo, pozbawią ją suwerenności, ale również splugawią, naruszając jej honor i godność. dr Stanisław Krajski, Nasz Dziennik, 2002-09-04

karel

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym komentarzem do powyższego komentarza powinien być brak komentarza. I tyle. Rolling Eyes

Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tylko jedno pytanie do Was, czy nie drażni was te całe larum wokół tej sprawy??? Politycy, artyści, zwykli ludzie...manifestacje poparcia, spotkania ministrów Polski i Francji...przecież to żenada! Czy ta sprawa naprawdę potrzebuję takiego zaangażowania, tylu ludzi?? Przecież Polański ma adwokatów i to pewnie najdroższych więc powinni sobie poradzić a tu taka "zadyma" że hoho...dziwne.
karel

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwinto napisał:
Ja mam tylko jedno pytanie do Was, czy nie drażni was te całe larum wokół tej sprawy??? Politycy, artyści, zwykli ludzie...manifestacje poparcia, spotkania ministrów Polski i Francji...przecież to żenada! Czy ta sprawa naprawdę potrzebuję takiego zaangażowania, tylu ludzi?? Przecież Polański ma adwokatów i to pewnie najdroższych więc powinni sobie poradzić a tu taka "zadyma" że hoho...dziwne.
Owszem. Za dużo się o tym mówi, za głośno, za często i - wbrew pozorom - zbyt powierzchownie. Ale w takim świecie niestety żyjemy. Media mają pożywkę i będą jej używać aż do wyczerpania zapasów. Według mnie wystarczyłyby głosy poparcia środowiska filmowego w Polsce i zagranicą. Czynniki rządowe powinny się raczej wstrzymać.

Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nawet nie chodzi o media bo one z tego żyją i maja o czym mówić/pisać przez następnych parę miesięcy ale chodzi mi bardziej o zaangażowanie strony politycznej, niektórzy się tak zapędzili że niedługo Polska wypowie wojnę Szwajcarii albo przynajmniej zerwie stosunki dyplomatyczne... Rolling Eyes
ryszard ochódzki

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwinto i Franczak - nic dodać, nic ująć Very Happy Very Happy Co do wrzasku o Polańskiego to szczyty żenady - aż wreszcie premier dobrze powiedział (o dziwo Very Happy Very Happy ), że to zupełnie inna para kaloszy. Sprawa jest karna i nic nikomu do tego - ta cała hucpa jest żenująca, przeciętnego Kowalskiego za 10 lat by palcem MOOOOżE ruszyli. A te gadanie że nienawiść bo jet żydem to już w ogóle parafiański filosemityzm gimnazjalisty. Owszem, idiotyczny antysemityzm istnieje, tak samo jak istnieje pierdzenie w miejscach publicznych, były wicepremier w biało-czerwonym krawacie, czy były prezydent chwiejący się nad grobami w Katyniu. Jednocześnie stawianie się w roli słusznego obrońcy "uciskanego" żydostwa jest pretensjonalne i co tu dużo gadać - śmieszne.Jakby Polański popęłnił przestępstwo i uciekł do Izraela, a ten odmówił by wydania państwo którego obywatelem jest Polański z uwagi na prawo krwi a nie ziemi, ciekawe ile osób wtedy by protestowało przeciwko takiej prawniczej samowoli żydów (która, nie bedę ukrywał, nader mi sie podoba - trudno o bardziej szownistyczny i umiejący zadbać o samych siebie naród). Także darowałbym sobie wszelkie pseudo-intelektualne spory na ten temat - od tego są sądy, adwokaci, a nie politycy i rozhisteryzowani artyści, żyjący na księżycu a nie na ziemi. I tyle..... A reżyserem Polański jest i jak najbardziej i owszem
karel

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryszard ochódzki napisał:
A te gadanie że nienawiść bo jet żydem to już w ogóle parafiański filosemityzm gimnazjalisty.
Poczytaj sobie rożne komentarze internetowych debili np. na Onecie czy innych portalach (sam rzadko to robię, bo zalew chamstwa i głupoty jest tam obłędny; ale czasem z socjologicznego punktu widzenia można). Mnóstwo tam "merytorycznych" głosów. Podobnie, jak sensownych argumentów u Franczaka, który zaczął - a jakże! - od podania prawdziwego nazwiska Polańskiego (jakby to jakaś tajemnica była). Do tego sugestie, że ci, którzy bronią Polańskiego to wiadomo kto. Ciekawe, czy ci, którzy podpisali listy poparcia za granicą to też sami Mojżeszowi? Taki Almodovar na przykład... Gej, a więc juz podejrzany. Belucci grała Marię Magdalenę, to i pewnie się sprzedaje za pieniądze. Arronofsky? Ajaj, to faktycznie żyd... No i Tornatore - u niego zawsze są jakies sceny rozbierane na ekranie - skreślony, itd, itp. I dalej wklejony tekst sprzed siedmiu lat, autorstwa "Prawdziwego Polaka", który najwyraĽniej niewiele wie o Polańskim, a na kinie nie zna się zupełnie.
Cytat:
zamknęli wikipedię angielską ponoć pod jego hasłem
ponoć, ponoć... Ja jakoś nie miałem problemów z zajrzeniem na angielską wikipedię. Zmiany też można wprowadzać...

Powrót do góry
ryszard ochódzki

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisałem jak byk, że istnieje "debilny antysemityzm", na zasadzie mieszaniny moheryzmu i myślenia np. "kaczyński jest zły bo ma za małe wąsy, których nie ma" A tak w ogóle tego nie kumam za grosz - wiadomo, że jest żydem, czyli miał inne nazwisko - to już nie mozna go podać?? bo to jest antysemityzm?? Laughing Laughing Laughing Laughing Napisy na murach że ten i taki klub to żydzi to jest nie jest antysemityzm - to prostu banda debili w dresach, którzy mienia się kibicami.
karel

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle tego nie kumam za grosz - wiadomo, że jest żydem, czyli miał inne nazwisko - to już nie mozna go podać?? bo to jest antysemityzm?? Laughing Laughing Laughing Laughing
Poprzeglądaj różne wcześniejsze wpisy Franczaka, to zrozumiesz, o co mi chodzi. Chociaż, nie wiem czy ma to większy sens, bo najwyraĽniej poglądy macie podobne.

Powrót do góry
Jef Costello

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo, że jest żydem
No widzisz, najśmieszniejsze jest to, że nie jest żydem. Zmieniając nazwisko zdecydował, że nie chce być identyfikowany z tym narodem i wyznaniem. Wychowując się w rodzinie zlaicyzowanej i tak nigdy nie żył życiem żyda. Zmienił nazwisko właśnie żeby podkreślić brak jakichkolwiek więzów społecznych, religijnych, historycznych, uznając, że więzy krwi minionych pokoleń to za mało, by od razu, przedstawiając się jako Liebling, w jakikolwiek sposób dawać się sklasyfikować. I tu niesłychaną woltę wykonują ci wszyscy pożal się Boże rdzenni patrioci. Powinni Polańskiemu przyklasnąć, no bo zerwał z żydowskim pochodzeniem, uznając je za nieważne, za balast, etc. - zdezawuował semityzm tak wyraĽnie jak antysemitom się nigdy nie uda. Ale nie - rdzenną choroba prawdziwych patriotów jest potrzeba klasyfikacji, hierarchizowania. Więc zbitka słowna "Polański jest żydem", "prawdziwe nazwisko Rajmond Liebling", nie mają nic wspólnego z przypominaniem faktów z biografii rezysera. Są w istocie wmawianiem mu dziecka, osądem, że jest nie dość aryjski i pewnie potajemnie obchodzi szabas i tylko czeka, by nam ta piękną, prawdziwie patriotyczną rzeczywistość zapaskudzić swoim żydostwem.
ryszard ochódzki

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jest, nie jest żydem.....a Pianistę zrobił bynajmniej nie z uwagi na własne przeżycia i solidarność z tym narodem, raz się nim czuje, raz nie....to jego prywatna sprawa, ze gra tym cynicznie, ale taki jest fakt mi zupełnie nie o to chodzi czy jest czy nie jest (toć to do licha ciężkiego najmniejsze znaczenie ma) - chodzi mi że padają tu argumenty, że ta cała nagonka jest tym uwarunkowana i że nienawiść, iże to właśnie z powodu jego pochodzenia, bla, bla, bla.....to nie ja wywołałem pseudo-temat jego pochodzenia i "szlachetnej" obrony i jeszcze bym tylko prosił wyluzować tutaj z jakimś bełkotem o aryjskości itp - nie jestem socjalistą i nie wymagam żadnych okresleń i partyjnego samobiczowania się......o wiele wyżej stoi żyd, Niemiec, Ukrainiec, Marsjanin, przywiązany do pewnego kanonu wartości, a nie mogący zdecydować czy mu z własnym pochodzeniem dobrze (jak go biją to jest się czym zasłonić), czy Ľle (jak trzeba pokazać swą europejskość i nowoczesność)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

Skocz do: