Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Polański aresztowany...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annamaria

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa. Po poniedziałkowej histerii na forum w obronie Romana, wtorek przyniósł ochłodzenie Laughing Odnosnie tego czy Polańskie jest Zydem czy nie wystarczy przeczytac jego autobiografię. Wypowiadanie się apriori względem jego pochodzenia i nieznajomośc jego autobiografii dyskwalifikuje autora. A dla karela, co to w szczególności się ze mną nie zgadza dedykuję myś Immanuela "niebo gwiaĽdziste nade mną, prawo moralne we mnie" Z tym tez się nie zgodzi Laughing ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jef Costello

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
raz się nim czuje, raz nie....to jego prywatna sprawa, ze gra tym cynicznie, ale taki jest fakt
Kwintesencja "publicystyki" internetowej. "Jego sprawa, ale ja wiem lepiej, taki jest fakt". Czy się czuje żydem, czy nie. No nawet jeśli od młodzieńczego "zaparcia się", zatacza koło do powrotu do tożsamości u schyłku życia, to masz cholerną czelność określać jego życiowe przejścia, jako powodowane cynizmem.
Cytat:
padają tu argumenty, że ta cała nagonka jest tym uwarunkowana i że nienawiść, iże to właśnie z powodu jego pochodzenia
Ale chyba nie "tu" na forum?! Po co zajmujesz się jakąś bzdurą, o której szczerze mówiąc, od ciebie pierwszego słyszę. Polański ma uniknąć zainteresowania sądu kalifornijskiego, bo jest żydem? To piramidalna bzdura. Sąd działał w interesie praworządności wnioskując o ekstradycję. Jego święte prawo, a także i obowiązek wobec społeczeństwa. Polański ma prawników, którzy będą go przed ta ekstradycją zaciekle bronić. My możemy sobie dywagować o motywach 30-letnich usiłowań sądu. Imbecyli, którzy z jednej strony jak Katarzyna Figura twierdzą, że "wielkim artystom wolno", jak i również tym, którzy twierdzą "prawdziwe oblicze Rajmonda Lieblinga, konesera krwi", proponuję zostawić poza nawiasem, przynajmniej naszego - filmowego - forum.
annamaria napisał:
Odnosnie tego czy Polańskie jest Zydem czy nie wystarczy przeczytac jego autobiografię.
Dziękuję ci, lepszego przykładu dla atysemickich obsesji nie mógłbym wymyślić. Inteligentny człowiek, przeczytawszy w autobiografii stwierdzenie "urodziłem się jako Rajmond Liebling, ale dorastając stwierdziłem, że nie chcę mieć nic wspólnego z semityzmem, bo się z nim nie identyfikuję", pomyśli, "aha, Polański zdecydował, że nie chce być żydem" po czym przejdzie nad tym do porządku dziennego, bo to w końcu wolny wybór wolnego cżłowieka. Antysemicki obsesjonat zaś pomyśli, "no tak, żyd panie! po wsze czasy", po czym będzie pisał o "żydowskich pedofilach".

Ostatnio zmieniony przez Jef Costello dnia Wto Wrz 29, 2009 4:56 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
annamaria

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ja nigdy nie przegrywam. Nigdy tak do końca." Naprawde trafne Laughing
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annamaria napisał:
A dla karela, co to w szczególności się ze mną nie zgadza dedykuję myś Immanuela "niebo gwiaĽdziste nade mną, prawo moralne we mnie" Z tym tez się nie zgodzi Laughing ???
Z tym się zgodzę. Wszak nie zgadzam sie z Tobą, a nie z Kantem. P.S. Dedykuje się coś komuś, a nie dla kogoś Razz

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
annamaria

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubie cie, więc szczególna dbałość o gramatyke nie ma dla mnie znaczenia Laughing
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jeĽdzijcie po sobie personalnie, bo ta sprawa nie jest tego warta, spokojnie Very Happy Kolejny dzień przynosi, następne ciekawe komentarze do tej sprawy, które mogą dla "elyt" i "środowiska" skończyć się odwrotnie niżby chcieli i zamierzali. Wieczorem powklejam, no chyba, że mnie ktoś wyprzedzi.
waldemar

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja rozgorzała na całego... Z jednej strony - Amerykanie się ośmieszyli. Po 31 latach skorzystali z prawa (własnego, stanowego) o ściganiu za czyn dawno przedawniony w każdym cywilizowanym kraju. W każdym, no ale nie w USA. W Polsce nawet za morderstwo ściga się ludzi przez 25 lat. Bez ograniczeń ściga się jedynie za ludobójstwo. Tak jest w bardzo wielu krajach. Z drugiej zaś strony - Polański popełnił bardzo poważne przestępstwo. Uprawiał seks z dzieckiem, a to jest straszne. I nie upoważnia to przedstawicieli obecnych polskich władz do obrony reżysera. Pozostańmy więc delikatnie z boku tej sprawy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annamaria napisał:
Nie lubie cie, więc szczególna dbałość o gramatyke nie ma dla mnie znaczenia Laughing
Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy mnie lubisz czy nie. Twoja sprawa. Ale tu też jest między nami różnica. Mnie na przykład komentarze Franczaka niejednokrotnie działają na nerwy i szlag mnie trafia, bo różnimy się jak diabli. Też mógłbym powiedzieć, że go nie lubię. Tylko po co? Mam wrażenie, że mimo wszystko trochę się szanujemy. Nie jesteśmy w piaskownicy i łopatki mu nie zabiorę, żeby go nią okładać po głowie. Nie zawsze mi się w stu procentach udaje, ale zawsze staram sie odnosić do tego, co pisze, a nie do niego osobiście.

Powrót do góry
ryszard ochódzki

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie tego rodzaju deklaracje "nie lubię cie" to już raczej dziadostwo a osobiście chce skończyć wątek pochodzenia - nie ja zacząłem o pochodzeniu Polańskiego, pada to w kontekście "że to powód dla jakiego jest wobec niego kierowana nienawiść", dla mnie nie ma znaczenia czy jest żydem, ufoludkiem czy słuchawką od prysznica już tak wulgaryzując - jako reżyser jest okej, inna rzecz, że np. w Pianiście są bardzo silne wątki antypolskie (rola K. Figura) a o samym Szpilmanie już potem ani słowa jak budował w Polsce socjalizm - do ludzi nie strzelał to fakt niezaprzeczalny, ale jak mi ktoś powie, że był młodym ideowcem i wierzył w "lepszy, czerwony świat" no to...pardon.....nie bardzo chce mi się słuchać takich rzeczy pozdrawiam i popieram akcje "bez osobistych wycieczek" - dośc muszę swojego "ideologicznego jadu" toczyć codziennie Very Happy Very Happy Very Happy
Cfeter

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jako,ze jestem z Raciborza,chciałem przeprosić za ten oto głos w kwestii Romana Polańskiego. http://migal.salon24.pl/127798,to-jest-nasza-elita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
annamaria

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa. Forumowy ruch obrony pedofila jakby zamarł...Myslę, że porażony siłą argumentów Zanussiego i Doroty Stalińskiej. Laughing
Powrót do góry
ryszard ochódzki

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 2:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argumenty z artykuły całkiem całkiem....tylko ten styl przy którym Palikot to prawdziwy dżentelmen - ciężkie dno
karel

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cfeter napisał:
A ja jako,ze jestem z Raciborza,chciałem przeprosić za ten oto głos w kwestii Romana Polańskiego. http://migal.salon24.pl/127798,to-jest-nasza-elita
Niestety, szanowny pan profesor po to napisał to w ten sposób, żeby go mozna było cytować... Rolling Eyes

Powrót do góry
ryszard ochódzki

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie może i trzeba od czasu do czasu pozgrywać się.....a co do pana profesora - na "populizm i socjalizm" nie głosowałem, ale on akurat tytuły ma zasłużone, nie jak niektórzy wiecznie dobrze zapowiadający się maturzyści niemniej jednak dość jest palikotowszczyzny na codzień - zupełnie bez sensu to powtarzać
widz123

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dura lex sed lex. Niby to wlasnie europejskie prawo (do ktorego ponoc nalezymy) wywodzi swoja tradycje z prawa rzymskiego. A anglosaskie- nie. Zycie pokazuje ze jest cokolwiek odwrotnie. Wink Znajomi, koledzy i kolezanki maja prawo podchodzic do sprawy emocjonalnie. Ale autorytet, elita intelektualna (?!) nie moze sobie pozwolic na cos takiego, jesli chce zachowac powage. Stad tez w kwestii tej calej obrony Polanskiego mysle ze dobrze sie stalo. Moze ludzie wreszcie zauwaza, ze pokazywanie twarzy w telewizorze nie wiaze sie ani z madroscia, ani z wyjatkowoscia pod jakimkolwiek wzgledem. To, ze ktos jest erudyta, wyrecytowal na scenie kilkaset tys. stron klasyki czy innych glebokich tekstow - wcale nie musi oznaczac, ze je rozumie. Ta intelektualna publiczna masturbacja egzaltowanych aktorek i aktorow musiala kiedys przerodzic sie w groteske. I tak sie stalo. I dobrze. Na poczatku myslalem, ze jedynym madrym byl Andrzej Wajda. Ktory ponoc powiedzial, ze podpisal ten list by pokazac "Romkowi ze z nim jestem". Ale czy musial podpisywac akurat taki list? Kudy nam do amerykanskiego sądownictwa. Mogl podpisac list ktory wlasnie by mowil "jestem z Toba", czyz nie? Bardzo denerwuja mnie uogolnienia typu "my Polacy jeszcze nie doroslismy, my mamy takie wady ze..". Ale jeszcze bardziej denerwuje mnie to takie Polskie machniecie reka. Jakos to bedzie! Przepisy, prawo? Niewazne, costam sie napisze, podpisze, poplacze przed kamera i dobra jest. Wazne zeby odalic komus tylek, interes, twarz. Jakze rozni sie to od podejscia anglosasow. U nich paradygmat jest prosty : prawo i tego typu rzeczy sa wynikiem wielu lat prac, walk i kompromisow a ich przedmiotem jest nasze wspolne dobro. Jestesmy dumni z tego ze tak sobie powymyslalismy rozne sprawy i wlasnie tak a nie inaczej bedziemy postepowac. Dla nich takie machanie reka w ogole nie miesci sie w slowniku, w pojmowaniu rzeczywistosci. A my nie mamy absolutnie zadnego prawa grzebania w tym systemie i wprowadzania naszego slowianskiego wesolego burdelu na kolkach. PS. Ah.. moj ulubiony argument: "on nie ufal temu systemowi, temu sedziemu". Moj Boze! Od kiedy to mozna uciekac z kraju w ktorym popelnilo sie przestepstwo bo sie "nie ufa systemowi"? No ale skoro elita popiera takie zachowanie... Od jutra bede zwiedzal swiat. Najpierw ukradne 10000 dolarow, potem stwierdze ze nie ufam tutejszemu sądownictwu, wiec wyniose sie dalej. znow ukradne 10000 dolcow. I tak bede uciekal przed zlowrogimi, upolitycznionymi (sic!) systemami. Ostatnim krajem mojej podrozy bedzie jakis cieply, bezpieczny kraj z pannami, plaza, niebieskim oceanem i palemkami w drinkach. Im chyba zaufam.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

Skocz do: