Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Polański aresztowany...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryszard ochódzki

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widz - bardzo sensowna wypowiedĽ, zwłaszcza o tych autorytetach...pozdro
Adek18

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 12:43 am    Temat postu: Nareszcie. Odpowiedz z cytatem

Lepiej póĽno niż wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daga

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 1:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam. Wszyscy wiedzą, że smarkata tam po cukierki nie przyszła.
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu się zacznie.... Sad Pozdrawiam Wink
chojrak

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polański wpadł zwiedzić MHŻP i z mety:
Do Prokuratury Generalnej w Warszawie wpłynął wniosek rządu USA o zatrzymanie Romana Polańskiego

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,16887211,USA_pisze_do_Polski__Zatrzymac_Romana_Polanskiego_.html#ixzz3Hc2FzpnU
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Polańskiemu grozi zatrzymanie? - Skończy się na niczym, wniosek pójdzie do poprawki, a Polański wróci w tym czasie do Francji. Do następnego razu - twierdzi jeden z polskich prokuratorów.

Ciekawe czy zacznie kręcić swój kolejny film w Polsce ale jednym z warunków jest oficjalne pismo że nic mu tu nie grozi.
Holt_

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez wg polskiego prawa jego czyn uległ przedawnieniu. Co ma mu grozić? Chyba ze obawia się, ze znowu ktos bedzie chciał podlizać się Jankesom, ale to w tym wypadku mało prawdopodobne.
chojrak

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Ciekawe czy zacznie kręcić swój kolejny film w Polsce ale jednym z warunków jest oficjalne pismo że nic mu tu nie grozi.

Z tego co słyszałem, nikt takiego żelaznego listu nie ma możliwości wystawić.
Holt_ napisał:
Przeciez wg polskiego prawa jego czyn uległ przedawnieniu. Co ma mu grozić? Chyba ze obawia się, ze znowu ktos bedzie chciał podlizać się Jankesom, ale to w tym wypadku mało prawdopodobne.

W Polsce uległ przedawnieniu, ale umowa o ekstradycji między USA i Polską nadal obowiązuje. Ale oczywiście trudno sobie wyobrazić by nasz kraj go wydał. To abstrakcja.
Niemniej Ziobro, Giertych opowiadają się za tym, a oni piastowali dość wysokie urzędy w rządach "IV RP". W razie politycznej powtórki, na miejscu Polańskiego, na wszelki wypadek unikałbym jednak powrotu na ojczyzny łono.

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Pią Paź 31, 2014 12:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
MarianPaz napisał:

Z tego co słyszałem, nikt takiego żelaznego listu nie ma możliwości wystawić.

Może nie kręcić. Zdolnych reżyserów ci u nas dostatek. A ostatnio nawet - można by rzec - nadmiar.
Pozdrawiam Wink
chojrak

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:

Może nie kręcić. Zdolnych reżyserów ci u nas dostatek. A ostatnio nawet - można by rzec - nadmiar.

To jakiś żart?
Zdolny, a geniusz to jest dość spora różnica.
Jakoś nie widzę na razie nikogo, kto mógłby chociaż nosić za nim krzesło.
(Oczywiście z pominięciem emerytów - Wajdy i Kutza)
Skoro mamy ten nadmiar zdolniachów, gdzież te arcydzieła? Chodzę do kina i jakoś  nie mogę ich znaleźć. Widzę czasem niezłe filmy, ale żaden nie zbliżył się jakością do przełomowych w dziejach kina "Noża w wodzie", czy choćby "Wstrętu". Owszem jest u nas kilku nieźle zapowiadających się rzemieślników, ale artysty wielkiego formatu NA RAZIE nie dostrzegłem. Aż tak zmalały teraz wymagania? Normalnie przecieram oczy ze zdumienia...
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Geniusz, to jasne..można jeszcze dodac ,,Matnia" albo ,,Dziecko Rosemary", inna sprawa że moim skromnym zdaniem ostatnia naprawdę dobra rzecz Polańskiego to ,,Frantic" z 1988 roku...poźniej było tylko średnio, i to też w nie każdym przypadku,(,,Wenus w futrze" nie widziałem)...
chojrak

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 2:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
inna sprawa że moim skromnym zdaniem ostatnia naprawdę dobra rzecz Polańskiego to ,,Frantic" z 1988 roku...poźniej było tylko średnio, i to też w nie każdym przypadku,(,,Wenus w futrze" nie widziałem)...

Ale przez to, że ma obniżkę formy to z encyklopedii filmowych chyba go nie wymażą? Wink
To co nakręcił w swoich najlepszych latach stawia go w Panteonie gigantów kina i nic i nikt już tego nie zmieni.
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Capitol-Dali napisał:

To jakiś żart?
Zdolny, a geniusz to jest dość spora różnica.
Jakoś nie widzę na razie nikogo, kto mógłby chociaż nosić za nim krzesło.
(Oczywiście z pominięciem emerytów - Wajdy i Kutza)
Skoro mamy ten nadmiar zdolniachów, gdzież te arcydzieła? Chodzę do kina i jakoś  nie mogę ich znaleźć...

I znów niezrozumienie w odbiorze Wink Laughing Nie chodziło o porównywanie zdolności i talentu - ale o fakt, znany z przyrody... ta nie znosi pustki. Pustka bardzo łatwo się wypełnia inną materią. A z tym geniuszem... zbyt łatwo "stawiasz pomniki", kolego Chojrak. W kategorii "artysta" to bardzo niebezpieczne. Absolutnie nie próbuję nawet umniejszać zasług i talentu wspomnianemu. Wręcz przeciwnie. Uważam, że (w odróżnieniu od naszych mistrzów wspomnianych powyżej przez Chojraka) Polański "trzyma formę i jakość" zdecydowanie dłużej. I zdecydowanie bardziej podoba mi się Jego warsztat, styl i forma. Również ostatnich produkcji ("Rzeź", "Wenus..."). Dlatego moje zdanie jest takie, że powiedzenie "artysta (reżyser też nim jest) powinien wiedzieć kiedy zejść ze sceny" - jest bardzo prawdziwe. A Polański jest tutaj jedynym, znanym mi wyjątkiem. Efekty jego pracy wskazują wyraźnie, ze miejsce na tej scenie ma jeszcze cały czas mocne. Co oczywiście nie oznacza, że tym samym należą mu się specjalne względy, ustępstwa, czy nadzwyczajne traktowanie.
Pozdrawiam Wink
karel

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
inna sprawa że moim skromnym zdaniem ostatnia naprawdę dobra rzecz Polańskiego to ,,Frantic" z 1988 roku...poźniej było tylko średnio, i to też w nie każdym przypadku,(,,Wenus w futrze" nie widziałem)...

No a "Pianista"? "Rzeź" czy "Ghostwriter" też są niezłe, choć to już jakby inna półka.
Co do geniuszu Polańskiego... Ja go za geniusza nie uważam. To twórca wybitny, ale nie genialny moim zdaniem. Fantastyczny rzemieślnik (umyślnie używam tego właśnie określenia), sprawdzający się w wielu gatunkach filmowych i czerpiący garściami z wszelakich motywów w swojej mocno eklektycznej twórczości.
Moim zdaniem wyznacznikiem geniuszu jest m.in. posiadanie własnego rozpoznawalnego stylu. Czy Polański takowy posiada? Nie jestem przekonany.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
, sprawdzający się w wielu gatunkach filmowych i czerpiący garściami z wszelakich motywów w swojej mocno eklektycznej twórczości.

Zgadzam się,.. tak jak napisałeś Karelu sprawdził się wielu gatunkach, a nie każdy to potrafi,.. i w paru przypadkach, chodzi mi właśnie o filmy wymienione przez Chojraka i moją skromną osobę, mamy do czynienia z rzeczami przełomowymi(nie wiem czy ,,Matnia" była takowa, ale kino jest to fantastyczne) i... genialnymi. Inny twórca jaki przychodzi mi do głowy, potrafiący tak poruszac się w różnych gatunkach to Stanley Kubrick, chociaż w tym przypadku, to prawie bez wyjątku za każdym razem mamy do czynienia z arcydziełem...

Co do filmów które wymieniłeś, to spodziewałem się tego że ktoś się o nie upomni Smile , więc już wyjaśniam mój punkt widzenia

Pianista- to wg mnie film dobry, nic po za tym, użyję Twojego określenia- rzemieślnicza robota, ale błysku geniuszu, o którym mowa wyraźnie brak w tym obrazie

Ghostwriter-to film do którego mam mieszane uczucia, ale widziałem raz ,może miałem gorszy dzień, sam nie wiem, coś mi jednak tam nie grało..

Rzeż- to dla mnie pomyłka, i bardzo przereklamowana rzecz, dla mnie w tej konwencji Polański się nie sprawdził, chociaż jak pisaliśmy wyżej daje sobie radę w wielu gatunkach...film nie specjalnie mnie śmieszy, a nawet drażni, jest przeszarżowany aktorsko, za bardzo jeden do jednego,..oczywiście to mój subiektywny odbiór,..
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 4 z 13

Skocz do: