Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Polański aresztowany...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do samego faktu takich akt zgadza się.

Skoro idziesz tym torem to jest praca naukowa doktorska o tym, że w Wehrmachcie służyło do 150tyś. żołnierzy pochodzenia żydowskiego.
Facet z młodego pokolenia miał ogromne problemy z dopuszczeniem
tego temtu przez swoją uczelnię. Ale się udało. Wiedziałeś o tym?

P.S.
Nie wiem czy ta informacja jest w Polsce? Pewnie za chwilę usłysze tutaj, że naukowo można udowodnić każdą bzdurę ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:

Skoro idziesz tym torem to jest praca naukowa doktorska o tym, że w Wehrmachcie służyło do 150tyś. żołnierzy pochodzenia żydowskiego.
Facet z młodego pokolenia miał ogromne problemy z dopuszczeniem
tego temtu przez swoją uczelnię. Ale się udało. Wiedziałeś o tym?

Nie, nie wiedziałem. Są też ludzie, którzy twierdzą, że sam Hitler był żydowskiego pochodzenia i dlatego tak Żydów nienawidził. Napisanie doktoratu to jedno, a obronienie go i uznanie przez środowisko naukowe za pracę o walorach historycznych to drugie. Poza wszystkim to, że w niemieckiej armii służyli jacyś Żydzi jest mimo wszystko nieco mniejszą rewelacją niż rzekome życie po życiu Adolfa H.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toż pisze, że obronił po co bym strzepił język? Lepiej się prześpij Karel.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
Lepiej się prześpij Karel.

Nie... Jeszcze mi się Paj-Chi-Wo przyśni...Wink
Napisałeś "jest praca naukowa doktorska". To oczywiście może oznaczać, że została obroniona, ale wcale nie musi. Sprecyzowałeś, to teraz nie mam wątpliwości. Powstało multum prac doktorskich na przeróżne tematy. Ale nie każda z tych prac jest jednakowej wartości czy staje się przełomem w danej dziedzinie, a niektóre zwyczajnie popadają w zapomnienie. Mnie chodzi o to, że są tysiące uczelni, promotorów itp. Praca pracy nie równa.

Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybitny teoretyk się odezwał. Mam nazwę uczelni, która uznała jego pracę i promuje go na serwerze edu uczelni a facet ma tytuł Ph.D. Idź się lepiej utop
od razu. Przy takim poziomie dyskucji żadnych llinków nie będzie. Zresztą można się było domysleć że tak będzie. Ja ciebie karel lubię ale nie.

P.S.
Co do tych files FBI i ucieczce Hitlera. to zbiega się to z wszystkimi wątpliwościami i pytaniami jakie stawiał przed laty Wołoszański w
kwestii do kogo należało spalone ciało znalezione w bunkrze?

Zeznania rodziny Sharon Tate o tym jak była traktowana przez swojego męża
Polańskiego to informacja pudelkowa?

Wierzcie sobie w co chcecie wolna wola.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
Przy takim poziomie dyskucji żadnych llinków nie będzie.

Nie ma sprawy. Ale co do poziomu dyskusji, to nie mam pewności kto go wyznacza. "Wybitny teoretyk się odezwał.", "Idź się lepiej utop
od razu.", "Lepiej się prześpij" - to nie moje słowa.

Paj-Chi-Wo napisał:
Zeznania rodziny Sharon Tate o tym jak była traktowana przez swojego męża
Polańskiego to informacja pudelkowa?
Wierzcie sobie w co chcecie wolna wola.

Ja nie pisałem, że nie wierzę, tylko że podchodzę do tych rewelacji z rezerwą. Zakładam, że rodzina Tate nie była obecna w trakcie ewentualnych ekscesów z udziałem Polańskiego i jego żony, więc ich zeznań nie traktuję jako prawdy objawionej. Od Sharon Tate niestety niczego już się nie dowiemy...
A o Pudelku wspominał akurat Chojrak.

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
W 2006 roku FBI odtajniło akta o ucieczce Hitlera do Argentyny i na sfabrykowanie samobójstwa w bunkrze. W Polsce wówczas napisała o tym tylko jedna gazeta Superexpress.
Czyli to też nieprawda?
No skoro napisał słynny Superexpress, to MUSI być prawda!

Paj-Chi-Wo napisał:
Do samego faktu takich akt zgadza się.

No i?
Są one tutaj:

https://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-01-of-04/view

Podobnie jak raport FBI o UFO:
https://vault.fbi.gov/UFO

Jako dowody są one siebie warte.

Wikipedia sensacje o Hitlerze daje zupełnie słusznie w sekcji: Conspiracy theories.
https://en.wikipedia.org/wiki/Conspiracy_theories_about_Adolf_Hitler%27s_death
Cytat:
Historian Guy Walters described the theory as "2,000 per cent rubbish"
It appeals to the deluded fantasies of conspiracy theorists and has no place whatsoever in historical research

2,000 per cent rubbish, Deluded fantasies, panie kolego...

Paj-Chi-Wo napisał:
No i? Ponad 500 000 Polaków służyło w tym samym Wehrmachcie. Jakie stąd płyną wnioski?

Paj-Chi-Wo napisał:
Nie wiem czy ta informacja jest w Polsce? Pewnie za chwilę usłysze tutaj, że naukowo można udowodnić każdą bzdurę ?
Naukowo to nie, ale cytatami z SE i owszem, można udowodnić każdą bzdurę.

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Wto Sty 19, 2016 10:55 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naście lat temu, kiedy byłem w branży początkujący, jedna z moich agencji aktorskich (dziś już chyba nawet nieistniejąca) zwróciła się do mnie z pytaniem, czy chciałbym także współpracować jako model dla tabloidów. Zapytałem zdumiony co to miałoby oznaczać, jak to model dla gazet? I wtedy wytłumaczono mi, że te gazety mają wnętrze zapełnione informacjami typu "mąż katował żonę przez 40 lat", albo "pan pipczyński okazał się kobietą", albo właśnie "Hitler żyje" itp. Takie historie nie zdarzają się codziennie, a gazetę codziennie trzeba wydać. Co się wówczas robi? Wymyśla całą historię, a do ilustracji zdjęciowej zatrudnia modeli. Robi się im zdjęcia udające autentyczne i zasłania twarze. Smile Choć studiowałem dziennikarstwo - nie miałem wtedy pojęcia, że to potrafi aż tak wyglądać. Odmówiłem tej "propozycji", tym bardziej, że pieniądze jakie zarabiali owi modele były poniżej wysokości, którą od czasów premiery filmu "Kiler" nazywamy "na waciki".

Konkludując - nie radziłbym twierdzić, że artykuł z tabloidu to jakiekolwiek źródło jakiejkolwiek wiedzy. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chojrak

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
chojrak napisał:

Co we własnym domu robi dwoje dorosłych (i w dodatku sobie poślubionych) ludzi, to wyłącznie ich sprawa.

No może nie do końca, bo jeszcze konieczna jest obopólna zgoda.
Owszem. Ale Tate byłą dorosła, samodzielna, prowadziła z Polańskim dom otwarty, więc trudno zakładać, że była w jakiś sposób terroryzowana i nie była w stanie się wyzwolić z ewentualnego "przymuszania", czy choćby wezwać policję. Takie sprawy jest niezwykle ciężko udowodnić, a już zwłaszcza 50 lat po śmierci...
Czekałbym najpierw na jakieś żelazne dowody.

rafal dajbor napisał:
Konkludując - nie radziłbym twierdzić, że artykuł z tabloidu to jakiekolwiek źródło jakiejkolwiek wiedzy. Smile
Ale wyznawcy teorii spiskowych mają zawężone możliwości i źródła wiedzy... Wink
Co im pozostaje? SE, Fakt, Wróżka, ewentualnie strona Gajowego Maruchy. Nie mają lekko.

O tychże rewelacjach o ucieczce Hitlera jednak było w innych mediach niż SE:
http://www.rp.pl/artykul/735159-Hitler-umarl-w-1962-roku-w-Argentynie.html#ap-1

Niestety mało pochlebnie...
Cytat:
Zawodowi historycy na wieść o tezach przedstawionych w książce pukają się jednak w czoło. – To wierutne bzdury, które zaprzeczają całym dziesięcioleciom naukowych badań. Autorzy książki powinni się wstydzić. To, że jakieś wydawnictwo opublikowało im te niedorzeczności, jest wręcz nieprawdopodobne – skomentował sprawę w brytyjskiej prasie znany tamtejszy historyk Guy Walters.Podobnego zdania jest prof. Tomasz Szarota.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo teorii spiskowych o rodzinie Rothschildów która to podobno kontroluje świat, banki centralne prawie wszystkich krajów, a przede wszystkim dąży do wprowadzenia Rządu Światowego. Very Happy
chojrak

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
W ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo teorii spiskowych o rodzinie Rothschildów która to podobno kontroluje świat...
W ostatnim czasie? Bez żartów.To stara świecka tradycja. No może nie do końca świecka... Wink
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście historia stara jak sama rodzina niemniej ostatnio widać jakby nasilenie, a wczoraj idąc ulicą sam słyszałem rozmowę kilku młodych osób własnie na ich temat. Widać zbliża się czas depopulacji po którym wprowadzą NWO. Smile
MarianPaz

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jeszcze się nie zakończyła gdyż Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację ws. ekstradycji Polańskiego. Mam nadzieję że szybko ją rozpatrzą po myśli Polańskiego i zakończy się już ta szopka.
rafal dajbor

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyna tej szopki jest dosyć prosta do ustalenia. Krakowski sąd uznając ekstradycję Polańskiego za bezzasadną naprawdę dobrze i merytorycznie to uargumentował. Sąd Najwyższy najprawdopodobniej odrzuci kasację Ziobry. A to stanie się dla obecnej władzy pretekstem do kolejnego ciosu w "grupę kolesi", czyli środowisko sędziowskie, które w ramach podłej zmiany ma zostać najpierw rozbite, a następnie podporządkowane jednej partii będącej - w jej mniemaniu - przewodnią siłą narodu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pietia

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osiągną tylko tyle, że Polański po prostu przestanie przyjeżdżać do Polski, w obawie przed zatrzymaniem
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

Skocz do: