Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pik

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z drugiej strony współczesne TV posiadają możliwość zmiany proporcji. Jak ktoś sobie chce oryginał 4:3 obejrzeć na 16:9, to sobie może to na pilocie zmienić.

Taka opcja istnieje tylko przy DVD, można sobie 4:3 skadrować (rozciągnąć) do 16:9 natomiast nie ma takiej możliwości przy HD jeśli obraz jest 4:3 w HD to nie da się go rozciągnąć do 16:9 i dla tego jest to robione przez autora i skoro oni sami się na to godzą a są to ich dzieła, to musimy się z tym pogodzić. Kiedyś była taka technologia i tak się kręciło filmy dziś filmy kadrowane są 16:9 i nikt w branży filmowej nawet nie pomyśli o 4:3 i to że niektóre filmy są wydawane w HD 4:3 to tylko brak możliwości prawidłowego skadrowania filmu. Dlatego np. początek "Nie ma róży bez ognia" czy "Brunet wieczorową porą" tam gdzie lista płac jest od góry do dołu ekranu film jest skadrowany 4:3 a potem 16:9. Poza tym raczej wszystkie komercyjne produkcje jak Vabanki, Seksmisja czy właśnie filmy Bareji i wiele innych w przyszłości będą kadrowane do 16:9 bo szary człowiek jak kupuje telewizor 16:9 to nie po to żeby oglądać dwa czarne pasy z obu stron filmu tylko chce się cieszyć pełnią ekranu, a nam niestety pozostaje się do tego przyzwyczaić albo oglądać stare kopie w SD.

Myślę też że jeśli ktoś chce zarabiać na wydaniach Blu-ray to powinien zacząć wydawać właśnie takie filmy jak wspomniałem( oczywiście nie tylko bo jesteśmy jeszcze my Smile forumowicze) bo przeciętny "Kowalski" nie kupi filmu np: "Pociąg" na BD ale Seksmisję czy Vabank myślę że tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pik

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A propos opakowań na zamówienie, czyli tego, że nie każdemu pasuje do kolekcji digibook, co sądzicie o wkładce do DVD box / BD box do wydrukowania? Np. wewnątrz digibooka link do projektu, który można pobrać z naszej strony i samodzielnie wydrukować. Czy to zadowoli niezadowolonych z opakowania? Smile

Ja w to wchodzę już teraz i jak się da to było by fajnie i do obecnych filmów na Blu-ray jakoś udostępnić okładki, ponieważ standard BD ma swoje wymiary i nie pasuje wysokością do innych wydań.
Nawet sobie przerabiać zacząłem ale niestety trochę brak na to czasu

a tak a propos zauważyliśe że na wszystkich wydanych płytach Blu-ray z tyłu nad kodem kreskowym widnieje logo DVD a nie Blu-ray.

Ostatnio zmieniony przez pik dnia Pią Sty 03, 2014 6:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C+ zapowiedział premierę kolejnego filmu po rekonstrukcji, tym razem będzie to "Wszystko na sprzedaż" C+ Film HD 19.01.2014 godz. 00.15
Tydzień wcześniej "Panny z Wilka". Smile

pik napisał:
a tak a propos zauważyliśe że na wszystkich wydanych płytach Blu-ray z tyłu nad kodem kreskowym widnieje logo DVD a nie Blu-ray.
Faktycznie ale to i tak mała wpadka w porównaniu do tego. Razz

Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian pomylili się bo się spieszyli powinno być KOMPLETNY SAGAN Very Happy
Jakość obrazu też taka "KOMPLENTA " ? Shocked
Bernard

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Jankowski napisał:
Bernard napisz , że żartujesz .

Teraz słowo rekonstrukcja przybiera inne znaczenie - destrukcja .

Akurat przy komediach Barei taka decyzja twórców mnie aż tak bardzo nie zaskakuje. Podobno kamera miała być skierowana mniej więcej w zadanym kierunku... i mniej więcej była Smile

pik napisał:

Wiem o tym Sad Potknięcie. Poprawimy przy wznowieniach.
MarianPaz

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby komuś przyszła ochota na kupno tych wydań:
http://www.blu-ray.com/movies/Quo-Vadis-Blu-ray/93170/
http://www.blu-ray.com/movies/Knife-in-the-Water-Blu-ray/81075/

to od razu wklejam info od osoby która nabyła te płytki.
maxiuca (HDTVPolska.com) napisał:
Dwie płyty przyszły, zgodnie z oczekiwaniami jakaś masakra Smile

Nóż w wodzie - upscal z wersji SD, przy czym źródłem była jakaś wersja zremasterowana
Quo Vadis - parszywy upscal z kiepskiego SD (które przeszło przez analog, prawdopodobnie przez Betacam SP)

Jaki jest sens wydawania takich płyt to nie wiem.
Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 11:28 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Za ideę rekonstrukcji i wydawania filmów należą się brawa. Dodam jednak swoje trzy grosze. Jak dla wielu tutaj dzielenie jednych tytułów na premiery bluray, a innych na DVD to jednak rzecz niezrozumiała. Dla niektórych filmów to już trzecia premiera na DVD to po pierwsze. Wiele osób nie zaryzykuje zakupu, bo mogą pomyśleć "firma wydaje na DVD, wyciągnie troche kasy, a jak ludzie się obkupią to wydamy bluray".
Kolejna sprawa: jeśli ktoś ma niewielki telewizor to różnica pomiędzy DVD, a bluray zaciera się. Bluray to format na duże telewizory i np dla mnie zakup filmu na DVD pod 55 calowy telewizor mija się z celem. Zwłaszcza, że jak wspomniałem filmy wydane na DVD teraz i tak pewnie wydacie wkrótce na bluray.
Co do zarobku wydawców: nie ma co się oszukiwać, ale na pewnych tytułach się nie zarobi. Filmy jak Rękopis znaleziony w Saragossie czy Człowiek z marmuru nie trafią do tak wielkiej liczby odbiorców jak np Nie ma róży bez ognia ( i nie ma znaczenia fakt częstych powtórek w Tv).

Ps. Niestety dla mnie okładki i grafika są tragiczne. Uważam, że o wiele lepiej wypadają te zaproponowane przez japończyków. Umiejętny projekt okładek potrafi wpłynąć na sprzedaż. Dla mnie niedoścignionym wzorem polskich wydań są premierowe wydania Stawki i Pancernych przez TVP. naprawdę robiły wrażenie.
A co do podpinania tego pod "kolekcjonerskie wydania" tak jak Pan to napisał w jednym z postów to wspomnę jeszcze, że to nie okładki o tym decydują tylko zawartość płyt. Goły film i digibook nie wystarczą. Proszę poszperać i zobaczyć jak wyglądają kolekcjonerskie wydania Przeminęło z wiatrem, Lawrcence'a z Arabii czy Casablanki, a póżniej używać określenia "Kolekcjonerskie wydania" w stosunku do Państwa wydań. Z drugiej strony sié nie dziwie bo przy dodatkach od razu rośnie cena, a w polskich realiach ma to znaczenie.
Zyczę powodzenia i przyjęcia jakiegoś logicznego planu w waszych wydaniach.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adi90a napisał:
No i dla emisji w TV zgoda. Tam jest widz lubiący mieć wypełniony ekran nawet kosztem prawidłowych proporcji (rozciagniętych).

Ale TV też oglądają kinomani (ja na ten przykład), którzy zwracają uwagę na właściwe proporcje obrazu. Na szczęście telewizja to nie tylko "Mam talent".

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De gustibus. Ja na przykład kiedy oglądam film 4:3 na TV 16:9, to mam deja vu - czuję się jak dziecko oglądające mecz przez szparę w płocie stadionu.
MarianPaz

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro będzie kolejna okazja do obejrzenia Krzyżaków. Zapewne wyemitują w wersji zremasterowanej HD, tak jak niegdyś TVP HD.

http://www.alekinoplus.pl/program/film/krzyzacy_18647
Powrót do góry
Bernard

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 1:52 am    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

wojtek b'ham napisał:
... filmy wydane na DVD teraz i tak pewnie wydacie wkrótce na bluray.
Nie radzę na to czekać Smile Mówię szczerze. Może jakiś pojedynczy wyjątek ale nie ma takich planów. Mówię tak tylko dlatego by nie palić za sobą mostów.

wojtek b'ham napisał:
Co do zarobku wydawców: nie ma co się oszukiwać, ale na pewnych tytułach się nie zarobi. Filmy jak Rękopis znaleziony w Saragossie czy Człowiek z marmuru nie trafią do tak wielkiej liczby odbiorców jak np Nie ma róży bez ognia ( i nie ma znaczenia fakt częstych powtórek w Tv).
Z każdym tytułem, który decydujemy wydać, wiążemy nadzieję na sukces w sprzedaży. Człowiek z marmuru a już na pewno Rękopis znaleziony w Saragossie tych nadziei na razie wydają się nie zawodzić chociaż oczywiście ich sprzedaż nie może równać się ze sprzedażą filmu Nie ma róży bez ognia. Nie jesteśmy szczególnie zaskoczeni tym faktem.

wojtek b'ham napisał:
Ps. Niestety dla mnie okładki i grafika są tragiczne. Uważam, że o wiele lepiej wypadają te zaproponowane przez japończyków.
Przykro mi. Ja jestem odmiennego zdania Smile i mam nadzieję, że większość odbiorców także ale to już oczywiście moje życzenie. Jednego nie może Pan odmówić naszym okładkom. Wyróżniają się na półce obstawionej od góry do dołu podobnymi produktami.

wojtek b'ham napisał:
A co do podpinania tego pod "kolekcjonerskie wydania" tak jak Pan to napisał w jednym z postów to wspomnę jeszcze, że to nie okładki o tym decydują tylko zawartość płyt. Goły film i digibook nie wystarczą.
Oczywiście omawiane filmy nie są wydaniami kolekcjonerskimi. Mówiłem o tym, że nasz produkt (klasyczne kino, po rekonstrukcji cyfrowej na płytach) ma charakter kolekcjonerski. To była wypowiedź w dyskusji o potrzebie lub nie, wprowadzenia sprzedaży filmów w dystrybucji cyfrowej poza tradycyjnymi kanałami sprzedaży. Chodziło mi o to, że w moim przekonaniu nasz film nie jest zwykle kupowany po to by go jeden raz obejrzeć i wyrzucić lecz po to by wzbogacił domową kolekcję filmów. Wracając do meritum powtórzę, nie są to wydania kolekcjonerskie lecz, jak kilka razu już wspominałem na tym forum, popularne, których wartość budujemy poprzez najwyższą jakość materiałów (obrazu i dźwięku) oraz wysoką jakość opracowań (książka z tekstami o filmie, kulisach jego powstawania, późniejszych losach i twórcach - wartościowy tekst a nie 10 str. na krzyż czcionką 14 żeby tylko była "książka"), udostępnienie tych dzieł osobom głuchym i niewidomym dla których dotąd nie istniały one w ogóle (audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących) a także obcokrajowcom oraz polonii (napisy angielskie). W związku z powyższym wydaje mi się, że mówienie o "gołym filmie i digibooku" jest odrobinę krzywdzące,

wojtek b'ham napisał:
Zyczę powodzenia i przyjęcia jakiegoś logicznego planu w waszych wydaniach.
Dziękuję bardzo Smile Plan został przyjęty wiele miesięcy temu i zapewniam, że jest logiczny. Proszę nie mieć mi za złe niechęci do tego by tutaj go analizować. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za opinię.
karel

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 9:13 am    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

Bernard napisał:
Przykro mi. Ja jestem odmiennego zdania Smile i mam nadzieję, że większość odbiorców także ale to już oczywiście moje życzenie. Jednego nie może Pan odmówić naszym okładkom. Wyróżniają się na półce obstawionej od góry do dołu podobnymi produktami.

Wyróżniają się bez wątpienia. Niektóre z okładek są ciekawe pod względem graficznym, choć z drugiej strony część korzysta z bardzo łopatologicznych metafor (jak "Rękopis...", to pióro, jak "Krzyżacy" to dwa miecze itp.). Do tego kolorystyka wydaje mi się nieco zbyt krzykliwa.

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
fifek

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno są za i przeciw, i wielu z nas (w tym ja) już by chciało, aby wydano z 50 tytułów na BR, żeby się obkupić, mieć i oglądać. No ale nie da się wszystkiego ogarnąć, tym bardziej, że na krajowym rynku to nowym i jesteśmy jeszcze 100 lat za murzynami, jeśli chodzi o BR. Cieszę się, że mam co oglądać i że będę miał, że ktoś się za to rzetelnie w naszym kraju za to zabrał. Wierzę przy tym, że będzie lepiej i więcej, ale my, klienci, musimy też w tym pomóc.

Przy okazji szlag mnie trafia, że w naszym kraju nie mogę kupić filmu "Yellow Submarine" z polskim dubbingiem lub choćby tłumaczeniem, żeby obejrzeć z synkiem, tylko z napisami, że "Hard Day's Night" nie można u nas kupić (pomijam, że nie ma polskich napisów), że podobnie jest choćby z wydaniami na BR z polskimi wersjami takich seriali, jak "Dr House", "Przyjaciele", czy "Downton Abbey". Po prostu bida. I tu nie chodzi, ze Polacy nie chcą, bo ich nie stać itp. Nie chcą, bo nie ma. Jak nie ma, to i tak sobie ściągną z sieci. I to jest dobre?

Dlatego powtarzam: cieszę się, że się ktoś za zrekonstruowaną polską klasykę wziął. Brawa dla dmms! Duże brawa. Będę narzekał, że nie ma więcej, ale wciąż brawa, bo wierzę, ze będzie więcej.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Jestem nowicjuszem na tym forum oraz początkującym na forach internetowych w ogóle. Zatem przepraszam za ewentualne potknięcia, które mogą wyniknąć z braku technicznego doświadczenia w zamieszczaniu czy edycji postów.
Tak krótko.
Ponieważ broda mi już nieco siwieje to nie chciałem zabierać głosu w sprawach poruszanych tu przez posiadających merytoryczną wiedzę kolegów. Jednak pragnąłem wyrazić swoje poparcie dla projektu dmms. Zamierzam nabywać wszystkie filmy w formacie blu ray wydane przez wspomnianą firmę. Na taką sposobność czekałem dość długo. Zakładam, iż dmms nie zawiedzie w doborze tytułów. Krążków dvd raczej nie kupuję. W tej kwestii podzielam dyskutowane wcześniej argumenty niektórych forumowiczów.
Pytania / sugestie do Bernarda.
Pomysł wydań w formie książeczki uważam za trafiony. W pełni mnie on satysfakcjonuje. Opisy związane z kulisami technicznymi poszczególnych wydań blu ray są dość rzeczowe i ujęte w sposób przystępny.
Jedna z płytek dotarła do mnie nieco zarysowana (częsta zmora wydań książeczkowych / gazetowych). Obawiałem się, że problem może dotyczyć pozostałych blu ray. Na szczęście obawy nie znalazły potwierdzenia.
Pochwalam pomysł zamieszczania na opakowaniu informacji z dokładnym aspectem ratio oraz informacji, iż jest on oryginalny (lub nie – w przyszłości). Z dyskutowanych wyżej powodów akceptuję wyłącznie formaty pierwotne. Proszę przyjąć wyrazy mojego uznania za uczciwe podejście do tego tematu w tekście na stronie 16 książeczki „Sanatorium pod Klepsydrą”. Brawo!
Sprawa dźwięku. Na pięciu wydanych przez dmms płytach blu ray pdany jest niewłaściwy format audio. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę: to nie jest dźwięk 5.1 lecz co najwyżej 3.1 (i to mono).
Na zakończenie.
Trzymam za państwa kciuki, trzymajcie poziom. Prywatnie dodam, że w wersji blu ray chętniej obejrzałbym np. Krzyżaków (pierwszy polski film anamorficzny i naprawdę kinowy) niż Człowieka z Żelaza. Ten drugi tytuł zaakceptowałbym w wersji dvd.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na dalsze ciekawe wpisy
Smile

Polecam:
Powrót do góry
Bernard

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras, bardzo dziękujemy za opinię. Co do sposobu opisywania ścieżek dźwiękowych podzielamy Twoje wątpliwości. Czy możesz zaproponować inny sposób opisywania?

Fakty są takie, że większość filmów oryginalnie miała ścieżki mono. W toku rekonstrukcji były one m.in. oczyszczone a następnie zapisane w 2 kanałach (L, R), 3 (L, C, R), 4 (L, C, R, S) czy jak tam zdecydowali producenci rekonstrukcji z twórcami danego filmu (oczywiście nie było to udźwiękowienie przestrzenne polegającym na rozmieszczeniu poszczególnych efektów w odpowiednich kanałach zgodnie z tym co się dzieje w obrazie zaś dialogów w centralnym kanale). My te ścieżki kodujemy w przestrzeni 5.1 przy czym oczywiście część kanałów jest pusta. Co do przyszłych produkcji, tam gdzie będzie ścieżka 2.0 będziemy kodowali 2.0 a przy blu-ray będziemy się starali umieszczać ścieżkę 2.0 PCM. Przy większej niż 2 ilości kanałów, będziemy postępowali jak dotychczas tzn. kodowali 5.1

Pozdrawiam
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 74 z 283

Skocz do: