Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Ostatni dzień lata"
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Student

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 3:39 pm    Temat postu: "Ostatni dzień lata" Odpowiedz z cytatem

ten film jest dla mnie jakiś magiczny i niepowtarzalny , oglądałem go kilkanaście razy i non stop odkrywam coś nowego w tym filmie i ten niesamowity Bałtyk. Też macie odczucia względem tego filmu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaro

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostszy pomysł na świecie - dwie osoby, mężczyzna i kobieta, przez godzinę siedzą na pustej plaży i gadają. Niby nic prostszego, a jednak coś sprawia, że jest to niezapomniany film. Może piękne role Laskowskiej i Machulskiego? Może te samoloty latające nad plażą, zapowiedĽ czegoś groĽnego lub przypominające wojnę? A może niespełniona miłość i bezradność dwójki bohaterów? W każdym razie film piękny, w swoich czasach szokujący, ale na pewno wybitny.
karel

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zwróciłem uwagę na te samoloty. To jakby jedyny element zewnętrznego świata wdzierający się na plaże. Możliwości interpretacji ich obecności jest faktycznie sporo. W tym filmie urzeka atmosfera, inna nieco od póĽniejszych dzieł Konwickiego, ale też niezwykła. I ta muzyka wygrywana przez Adama Pawlikowskiego na okarynie... Niesamowity temat muzyczny, podobnie zresztą jak w "Kanale".

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Karel, muzyka świetna. Przede wszystkim znakomicie pasuje do ogólnej ascetyczności tego filmu. Nie ma Wielkiej Orkiestry Symfonicznej, tylko jeden instrument. Konwicki miał świetny pomysł.
adi

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te plaże, pamiętacie POCIˇG ? Takich już nie ma ... Sad
adi

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No może jeszcze w moim ulubionym filmie Adka Drabińskiego PUłAPKA (...chodzi o plażę...)
waldemar

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam "Pułapki", choć z racji dobrej obsady aktorskiej, może być całkiem niezły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAKIE plaże chyba rzeczywiście można dziś obejrzeć tylko w starych filmach...

Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film piękny, bardzo wymowny w treści - mogę go oglądać non-stop Smile Do tego tani w realizacji Wink Powiadasz Karel, że takich plaż nie ma... są - uwierz. To takie fragmenty, gdzie ludzie nie chodzą - już kilometr, dwa od ostatniego wyjścia dla "brzuchoopalaczy" Laughing Nie każdemu chce się przejść plażą spory odcinek... a czasami warto Wink Poza tym są jeszcze (czy raczej były w "tamtych czasach") odcinki plaż niedostępne dla "szarego obywatela" (poligony, bazy itp.)... Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
Powiadasz Karel, że takich plaż nie ma... są - uwierz. To takie fragmenty, gdzie ludzie nie chodzą - już kilometr, dwa od ostatniego wyjścia dla "brzuchoopalaczy" Laughing Nie każdemu chce się przejść plażą spory odcinek... a czasami warto Wink
Dobrze wiedzieć. Też często szedłem plażą kilkanaście, kilkadziesiąt minut, by znaleĽć puste, zaciszne miejsce. Pewnie rzeczywiście wciąż są takie miejsca. Ja po prostu już dawno na plaży nie byłem (mam 100 km, to mi spowszedniała Wink )

Powrót do góry
Cfeter

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpiękniejsze filmy powstają praktycznie bez pieniędzy Smile.I tak jest i w tym przypadku.
Valdi

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 1:01 am    Temat postu: Re: "Ostatni dzień lata" Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
ten film jest dla mnie jakiś magiczny i niepowtarzalny , oglądałem go kilkanaście razy i non stop odkrywam coś nowego w tym filmie i ten niesamowity Bałtyk. Też macie odczucia względem tego filmu?
Ja "Ostatni dzień lata" obejrzałem po raz pierwszy kilka dni temu i...wracam do niego codziennie... Do niedawna postrzegałem Irenę Laskowską jako przeciętną aktorkę (role, a raczej rólki w "Gangsterach i Filantropach" czy "Dzięciole") a teraz po prostu mnie zauroczyła...
karel

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 4:44 pm    Temat postu: Re: "Ostatni dzień lata" Odpowiedz z cytatem

Valdi napisał:
Ja "Ostatni dzień lata" obejrzałem po raz pierwszy kilka dni temu i...wracam do niego codziennie...
Lepiej póĽno niz póĽniej. Smile Czasami zazdroszczę niektórym ludziom, że mogą jeszcze jakieś klasyczne filmy obejrzeć po raz pierwszy.

Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy mi się nie udało przejść przez ten film, chociaż naprawdę nieraz próbowałem pełen dobrej woli
Capitol-Dali

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za to widziałem go na zajęciach - po raz pierwszy w wersji po rekonstrukcji... Obraz ok, choć tak oczyszczony jest bardzo sztuczny (może i kwestia przyzwyczajenia do wersji poprzedniej). Natomiast dĽwięk - koszmar. Pozdrawiam Wink
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: