Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

prawa do muzyki a offowe filmy

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
newdem

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 9:03 pm    Temat postu: prawa do muzyki a offowe filmy Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jakie macie doswiadczenia z nieoryginalna muzyka w Waszych filmach (no i jakie jest sprecyzowane stanowisko Kino Polska). Czy udzwiekawiacie swoje produkcje najnowszymi przebojami bez skrupulow (bo film offowy i niekomercyjny) - prawnie niestety nie miesci sie to jednak w wiekszosci wypadkow w granicach dozwolonego uzytku cudzego utworu i tym samym narusza prawa autorskie. A moze ktos z was przebrnal przez legalizacje muzyki w swoim filmie korzystajac z dobrodziejstwa (sic!) ZAIKSU? Staram sie swoje filmy udzwiekawiac muzyka do ktorej mam prawa (mam szczescie znac dobrego kompozytora), ale nie zawsze sie da.. Ostatnio chce wykorzystac pewna piosenka Niemena z 1972 r. Wydaje mi sie ze zdobycie indywidualnej zgody (licencji) od spadkobiercow jest niemozliwe. Nie wiem czy mozna to zalatwic przez ZAIKS.. A co na to Kino Polska? W regulach na stronie mozna znalezc informacje, ze autor nadeslanego filmu odpowiada i zapewnia ze posiada prawa do czesci dziela audiowizualnego, a wiec takze muzyki wykorzystanej w filmie. Wydaje mi sie jednak, ze byly emitowane takze filmy gdzie muzyka zdradzala ze raczej zostala uzyta bez zgody. Czy tworcy w takich wypadkach zalatwili to przez ZAIKS? A moze Kino Polska moze w tym wzgledzie jakos offowcom pomoc, posredniczyc? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: